שנת 2012 שנחזתה בידי תרבות המאיה הקדומה במרכז אמריקה להיות השנה האחרונה של העידן הנוכחי עומדת בפתח ועולם הניו איג’ כמרקחה כתוצאה .הכל שואלים .איך בשנה זאת יגיע העולם לקיצו בדיוק.

ובנתיים במקסיקו הולך ומתעצם פולחן קדום של בני שבט המאיה פולחן אל המוות שמביא למותם של המונים בצורות סדיסטיות זוועתיות  בידי מאמיניו,  רבים מהם הם אנשי קרטלי הסמים הכל יכולים במקסיקו.

החלק הראשון -“נבואת”  בני המאיה “

המתחרה של ישו

לפולחני המוות הנוראיים של המאיה יש ממשיכים גם בימינו. בשנים האחרונות הוקמה במקסיקו לתחייה – אם אפשר לכנות זאת כך – הסגידה לסנטה מוארטה, אל (ולפעמים אלת) המוות, שדמותו כדמות שלד. מנהיגי כתות מודרניות החלו לאמץ רעיונות של המאיה והאצטקים, וכיום האמונה הזו הולכת ומתפשט במקסיקו ואף באזורים ההיספאניים של ארה”ב, ומהווה בעיה של ממש בעבור רשויות החוק.

דיוקנו של אל המוות מופיע על כל מוצר אפשרי, וכן בקעקועים על גופם של המאמינים – והללו יכולים להיות רצחניים לא פחות משהיו בימי המאיה.

ידועים מקרים מרובים שבהם רוצחי קרטלי הסמים לא רק רצחו את קורבנותיהם אלא עינו אותם לפני המוות. ישנם מקרים רבים שבהם אנשים רגילים נחטפו ללא סיבה הנראית לעין נאלצו להילחם אלה באלו בקרבות גלדיאטוריים ,ולאלו ששרדו הוצע מיד לשמש כרוצחים בשירות הקרטל  ובשירות אלת המוות. .

על פי ההערכה, מספר המאמינים כיום באל המוות מגיע ל-5 מיליון, והוא נמצא במגמת עלייה. חסידי הקטל הללו נמצאים בכל שכבות החברה במקסיקו – מפוליטיקאים ואנשי משטרה ועד סוחרי סמים, גנגסטרים וחוטפים, שמתפללים לאל המוות ומבקשים כי יברך את משימות הרצח שהם יוצאים אליהן. בעיקר רווחת הדת הזו בשכבות הנמוכות של החברה, שמעדיפות להאמין בסנטה מוארטה מאשר בישו. הכנסייה הקתולית במקסיקו נלחמת בדת אל המוות, שבה היא רואה כישוף שחור, אך ללא הצלחה מרובה.

לפי טענות הנשמעות במקסיקו, הסיבה לרצחנותם של ברוני הסמים ולשימוש שהם עושים בשיטות עינויים אכזריות, היא אמונתם בפולחן המוות שמקורו במאיה. חלקם עובדים את אל המוות כדי שייתן להם כוח, עושר ויכולת להשיג את רצונם ולנקום באויביהם. לעתים הם עוסקים ברצח ובקטל המוני לא רק מסיבות ‘עסקיות’, כמו שהיה מקובל בעולם הפשע במשך שנים רבות, אלא גם לשם ספורט והנאה.

אם נכונות ההשערות הללו, הרי שכת אל המוות חווה קאמבק של ממש וגובה את חייהם של המונים, בדיוק כפי שבעבר פולחן המוות של בני המאיה הביא להשמדת ערים שלמות. תרומה זאת של המאיה לתרבות המודרנית, תמשיך מן הסתם להעסיק את יבשת אמריקה עוד זמן רב אחרי ששנת 2012 תסתיים, על אסונות הטבע שמן הסתם יתרחשו בה כבכל שנה אחרת.

חוכמה בדיעבד

2012 אינה השנה הראשונה שרואי השחורות נוקבים במספרה. כבר היו תאריכים רבים שהוכרזו כ’סוף העולם’, וזכורה במיוחד שנת 1984, שבה לפי ספרו המפורסם של ג’ורג’ אורוול אמור לשרור בעולם משטר דיקטטורי רצחני. במקרה הזה יש גם נקודה יהודית: 1984 חפפה ברובה את השנה העברית בעלת השם מבשר-הרעות תשמ”ד. בפועל, שום דבר מיוחד לא התרחש ב-84′, ודאי לא בכיוון של דיקטטורה עולמית. אדרבה, באותה שנה מת שליט ברית המועצות יורי אנדרופוב, שמומחים חזו כי יחזיר את השלטון הטוטליטרי לברית המועצות.

שנה אחרת שעוררה ציפיות סופניות הייתה 1999, וזאת בעקבות נבואה של נוסטרדמוס. האסטרולוג הצרפתי ממוצא יהודי נחשב בעיני רבים למי שהצליח לנבא את רוב האירועים המשמעותיים במאות האחרונות; עם זאת יש להודות כי הוא עשה זאת בצורה כה מסובכת, שאיש לא הצליח מעולם לחזות אירוע מראש לפי תחזיותיו. כל ה’הצלחות’ בחיזוי היו רק בדיעבד. מכל מקום, אחת מנבואותיו הבולטות של נוסטרדמוס מדברת על החודש השביעי של שנת 1999 כמועד שבו “יבוא מהשמיים מלך הטרור הגדול”. עד כמה שידוע, האירוע המשמעותי היחיד שאירע ביולי 1999 הוא שאהוד ברק החל לכהן כראש ממשלת ישראל. האם ראש סיעת ‘עצמאות’ דהיום הוא “מלך הטרור הגדול” שאליו התכוון האסטרולוג? ספק רב.

שכנתה הצמודה של 99′, שנת 2000, צוינה גם היא בפי רבים מחוזי העתידות, שדיברו על אירוע אפוקליפטי כלשהו שיתרחש במהלכה. בפועל, דבר כזה לא קרה. אירוע כמעט-אפוקליפטי התחולל כזכור בספטמבר 2001 – הפיגוע במגדלי התאומים – אולם את האירוע הזה ואת התאריך הזה איש לא חזה מראש.

ראו גם

מי אמר שסוף העולם מגיע ב-2012 ?-

יצירות בדיוניות על 2012

תופעת 2012 בויקיפדיה

נבואות 2012

המרכז למחקרי 2012

סוף העולם ב-2012 ?:לא לדעת החוקרים של המאיה

העולם לא יגיע לקיצו ב-2012

וראו גם

שיחה עם האסטרולוג הרצל ליפשיץ

שנת 2010 -ההוה כפי שדומיין בעבר

תחזיות ונבואות על 2014

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

18 − ארבע עשרה =