(בתמונה: הסופר והמשורר יחזקאל רחמים)

שובל קלושינר (28), מוזיקאית-יוצרת, תושבת יפו, יוצאת עם סינגל חדש “התעוררות” לקראת אלבום בכורה. מילות השיר נכתבו על ידי הסופר והמשורר יחזקאל רחמים. שובל מספרת על עצמה: “גדלתי באזור המרכז וגיליתי עניין במוזיקה מגיל צעיר כשבבית תמיד היה פטיפון ופסנתר. אני כותבת חומרים משלי, מנגנת על גיטרה, ומושפעת בעיקר מביטל’ס, נורה ג’ונס וג’וני מיטשל. חשיפה הראשונה אל “מאחורי הקלעים” של עולם המוזיקה הגיעה עם הלימודים בתיכון לאמנויות ע”ש תלמה ילין, דווקא במגמת האמנות החזותית. אז העולם נראה לי פתאום חסר גבולות. זו הייתה תקופת החלומות המתאפשרים ונקודות השקה בין תחומי אומנות שונים. במוזיקה, לאחר עבודה עם שני הרכבים שהיו לי בית ספר מצוין, החלטתי שהגיע הזמן לצאת מאחורי הקלעים אל קדמת הבמה. אף אחד עוד לא שאל אותי למה אני עושה מוזיקה, אבל כנראה שאני לא יכולה בלי זה. בשנים האחרונות הבנתי שלעשות מוזיקה, לכתוב, לשיר- זו הדרך שלי להתבטא, לדבר, לגעת במי שמקשיב.

‘התעוררות’ נכתב במהלך העבודה על האלבום משלי. בשבילי זו הייתה התנסות ראשונה עם מילים של מישהו אחר. הדרך שהשיר הזה עבר הייתה בשבילי שיעור במוזיקה מול העולם שמחוץ לבמה. בזמן שאני וגילי ליבוביץ’ (מוזיקאי מחונן שאיתו אני הולכת כבר דרך ארוכה) כבר כמעט סגרנו את רשימת השירים לאלבום, נולד ערב אחד השיר “התעוררות”. המפגש עם יחזקאל התחיל על הבר בפועה במקום שהייתי מגישה לו משקה ליד המחשב הנייד, בשיחות על סיפורים, ספרים, שירים והופעות. החיבור האומנותי בין עולם התוכן המוזיקלי שלי ובין עולם התוכן הטקסטואלי של מישהו אחר אינו כל כך פשוט, אך הוא היה מאוד מעשיר ומרענן. היום, אחרי שהשיר יצא מהאולפן והתחיל לטייל בעולם הגדול, אני מרגישה שכתבנו שיר יפה, אמיתי ובעיקר מרגש.”

לשמיעת הקטע: http://www.youtube.com/watch?v=MjVtdt7nNtU

(בתמונה: שובל קלושינר בהופעה)

2 תגובות

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

עשרים − 19 =