ב-22 לחודש מרץ 2011 בגיל 79, הלכה לעולמה אחת מאגדות הקולנוע ההוליוודי, אליזבת טיילור. טיילור, היתה בעלת קסם העבר של תור הזהב ההוליוודי האגדי. מתוך עיניה הסגולות הנדירות נשקף ניחוח פסגות נדיר, המעניק לצופה מעט מאבק הכוכבים שכה ייחל לו. היא היתה ידועה בנישואיה לשבעה בעלים (שמונה אם סופרים את ריצ’רד ברטון פעמיים) ובקסם הנשי שבא לידי ביטוי במשחקה.

כמה מסרטיה הידועים הם: “חתולה על גג פח לוהט” לצדו של פול ניומן, , “ענק” לצדו של רוק הדסון ו”מי מפחד מוירג’יניה וולף” ו”קליאופטרה” לצדו של ריצ’רד ברטון בעל קול הבס והאקסנט הבריטי-וולשי המכובד. מערכת יחסיה עם ברטון ידעה עליות ומורדות, נישואין, גירושין ושוב נישואין. פנה חמה בלב ברטון באה לידי ביטוי בצוואתו, בה בקש לקבור אותה בווילס לצדו באם תבחר בזאת. הוא הלך לעולמו בשנת 1984 אחר סיום תפקידו האחרון בסדרה בשם “אליס איילנד”, העוסקת במהגרים המגיעים לאי המפורסם בו עברו מיון ע”י שלטונות החוק הפדרלים, עם נחיתתם בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

משחקה של אליזבת טיילור השאיר חותם רב בייחוד בשני הסרטים שהוזכרו, לצדו של ריצ’רד ברטון. יש הרואים בסרט “מי מפחד מווירג’יניה וולף”, מיטונימיה לחייה האישיים. אכן, עוצמת הרגשות שבאו לידי ביטוי בין בני הזוג, שקפו כשרון משחק אדיר. הסרט “קליאופטרה” ייצג למעשה אפוס סרטים תנ”כיים והיסטוריים, שהופקו בהוליווד בעלויות גבוהות לתקופה וכללו ניצבים רבים.

תכונותיה כדיווה באו לידי ביטוי בתפקידה כקליאופטרה, אשר מעבר להיותה מלכה בטאה את מצרים עצמה. ניתן להזכר בקטע בו ברטון בקולו האדיר טוען כנגד קליאופטרה “האם את מעיזה להתייצב בפני רומא האדירה?”. בתקופה הנדונה, מצרים היתה סל הלחם של אירופה (יחד עם לוב) ועושרה האגדי מיצב אותה כמעצמה בעולם העתיק. נישואין לקליאופטרה, מבטאים את הברית האסטרטגית עם רומא.

יש לזכור שהפרעונים היו בעלי מעמד דתי ושקפו את הקשר שבין הדת לארץ. קליאופטרה תוארה בכתובים הקלאסיים כבעלת יופי נדיר (עובדה שאומתה ע”י ממצאים ארכיאולוגיים וקריאה בטקסטים מהתקופה). ליהוקה של אליזבת טיילור לתפקיד, הביא לידי ביטוי את קסמה כדיווה, ביחד עם החיבור עם ריצ’רד ברטון.

בין חבריה הקרובים ביותר נמנים מייקל ג’קסון ואלטון ג’ון. אכן, אליזבת טיילור עמדה לצדו של מייקל ג’קסון בעתות המשבר שפקדו אותו לאחרונה. אלטון ג’ון הקדיש לה את השיר

Some One Saved My Life Tonight, בהופעה שהתקיימה ביום מותה (באופן לא מתוכנן). הוליווד וחובבי הקלאסיקה הקולנועית אבדו את הדיווה, השייכת לדור הנפילים ההולך ונעלם.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

אחד × 3 =