עלילות דייווי קרוקט –'הפרש המלכותי הקנדי '

דייווי קרוקט (1786–1836) הוא גיבור עממי מפורסם בארצות הברית שזכה לכינוי "מלך הציידים". הוא הספיק להיות סנטור בבית הנבחרים האמריקני לפני שמצא את מותו בקרב אלמו המפורסם בין אנשי טקסס והמקסיקנים, והפך לגיבור לאומי של ארה"ב

Image result for ‫דייבי קרוקט‬‎

לאחר מותו הפך לגיבור של הצגות של סיפורים ובמאה העשרים לגיבור סרטי קולנוע וסדרת טלוויזיה, לגיבור של בלדה מושרת מפורסמת וכמובן לגיבור סיפורי קומיקס רבים.

Image result for davy crockett le roi des trappeurs

בסיפור שלפנינו קרוקט מסתבך עם איש ה־mounties, חיל הפרשים הקנדי המלכותי המפורסם. מכיוון שבסך הכול מדובר בשני אנשים טובים – ואולי כרמז למה שנעשה מקובל בקומיקס־על־גיבורים כשנפגשים שני גיבורים – אומנם הסיפור מתחיל כמאבק בין השניים, אבל סוף טוב הכול טוב.

בניגוד למה שאפשר לחשוב, הסיפור שלפניכם אינו אמריקני דווקא אלא צרפתי שכן גם בצרפת מערבונים היו פופולאריים מאוד.

Cover for Pif Parade, by Kline

סיפור זה הוא חלק מסדרה על דייווי קרוקט שכתב ג'ין אוליבר וצייר "קליין", הלוא הוא רוג'ר צ'בליאר. הסיפור הופיע ב־Vaillant הצרפתי. בסדרה זאת התפרסמו חמישים וחמישה סיפורים בין השנים 1957–1969.
.Related image

כמה מסיפורים אלו הופיעו במגזין הקומיקס העברי 'בוקי' בסוף שנות השישים:
עיר באפילה, בוקי 81–82

אדומי העור, בוקי 83–84

מפרץ ההצלחה, בוקי 103

והטוב בסיפורים: הפרש המלכותי, בוקי 109–110

כתב: Jean Ollivier

צייר: (kline (Roger Chevallier

עוד על דייווי קרוקט ראו:

דיווי קרוקט מלך הלוכדים בשפה העברית

דייווי קרוקט בויקיפדיה

Image result for ‫תולדות המערב הפרוע‬‎

דיוי קרוקט על עטיפת חוברת ישראלית

אודות אמנון סטופ

תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, לפני כ-15 שנה גיליתי מחדש את הקומיקס, ומזה כמה שנים אני מתענין במנגה ובאנימה. זכיתי בתואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת החוג לגאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
הפוסט הזה פורסם בתאריך קומיקס עם התגים , , , . קישור קבוע.