כרזת הסרט ״רצח במגדל המים״
כרזת הסרט ״רצח במגדל המים״

ביום ראשון, ה-26 במאי, בשעה 19:00, יוקרן במסגרת פסטיבל דוקאביב בסינמטק תל אביב סרטם של הבמאים דניאל נחנסון ועודד פרבר, שבין יוצריו גם עורך יקום תרבות ד”ר אלי אשד. הסרט המבוסס על רעיון ומחקר של ד”ר אשד והוא מעין המשך ישיר לפרוייקט הפודקאסטים ששנוצר בידי נחנסון ואשד עבור יקום תרבות על הבלש דוד תדהר.

תקציר הסרט בדוקאביב:
במאי אובססיבי לבלש הפרטי הראשון בישראל מחיה מחדש, בעזרת אנימציית בינה מלאכותית, חקירת רצח מ-1937 שמעולם לא נפתרה. שילוב של שתי החקירות, זו מ-1937 וזו בזמן הווה, חושף פן חדש בסיפור, הכולל תאי ריגול נאצים, יחידות חיסול של “ההגנה”, סוכנים כפולים, ועיקרון שמירה על ביטחון המדינה שנמשך עד היום.

תוכן הסרט


השנה היא 1937. בשכונת מונטיפיורי הסמוכה לתל אביב, ובשכנות למושבה הטמפלרית הפרו נאצית שרונה, נעלם בצורה מיסתורית מהנדס השכונה.

על המהנדס הזה יש כל מיני שמועות שהוא קשור לאירגוני ביון ולמהפכנים שונים. וגם לאירגון חשאי בשם “האחים הנאמנים” שמרכז פעילותו הוא בשכונת מונטיפיורי.

בני משפחתו של המהנדס פונים לבלש העברי דוד תדהר כדי לנסות לאתר את המהנדס הנעלם. תדהר, הקשור לאירגונים חשאיים שונים כמו “הבונים החופשיים” ו”האחים הנאמנים” חוקר.

לבסוף נמצאת גופת המהנדס, בסיוע תדהר וגורמים שהוא קשור אליהם, וצצות שמועות כי המהנדס עקב בשרונה אחרי רשת ריגול נאצית שיש לה סוכנים יהודיים, ונרצח על ידיהם.

הפרשה מתפרסמת בעולם כולו, ועיתוני העולם מדווחים עליה.

יש חששות כבדים שהגסטפו הנאצי, באמצעות הבכיר אייכמן שבדיוק בזמן הזה מבקר בשרונה, קשור לפרשה. אך לעומת זאת יש שמפנים אצבע מאשימה דווקא אל ארגון “ההגנה”.

בעת שהפרשה הופכת לסקנדל בינלאומי בית המשפט בארץ ישראל שופט חבורת חשודים ברצח ובריגול הכוללים דמויות חשובות בישוב היהודי.

את כל השאר תיראו בסרט רצח במגדל המים.

תגובה אחת

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

1 × 4 =