חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה

על הסדרה התיעודית בשלושה חלקים Arnold

כרזת הסרט ״ארנולד״
כרזת הסדרה ״ארנולד״

מלחמה. רקטות משוגרות לעבר האוכלוסייה האזרחית. אנשים מסתגרים בבית, בקרבת ממ”ד, צמודים למרקע. בין עדכון לעדכון בנושאים הבוערים, רואים גם תכנים אחרים.

ARNOLD” היא סדרה תיעודית של נטפליקס, בת 3 פרקים – “אתלט”, “שחקן”, “אמריקאי” – הפורשת את חייו של ארנולד שוורצנגר, אשר הגיע להישגים מרשימים ביותר בכל התחומים בהם עסק. הסדרה התיעודית מכילה צילומים מקוריים של ארנולד, שהרבה להצטלם בכל תחנות חייו, ומלווה בדבריו מתוך ריאיון בשנת 2023, אגב דפדוף באלבום התמונות שלו. כמו כן, משובצים בסדרה ראיונות עם אנשי קולנוע בולטים איתם עבד, דוגמת ג’יימס קמרון, לינדה המילטון, דני דה ויטו, ג’יימי לי קרטיס, סילבסטר סטאלון.

כרזה לפרק אחר בסדרה ״ארנולד״
כרזה לפרק אחר בסדרה ״ארנולד״

הסדרה גם נותנת סקירה היסטורית של המחצית השנייה של המאה העשרים עד לימינו אנו, ועוברת, בעקבות ארנולד, מאירופה לארה”ב. ארנולד שוורצנגר, בנו של חייל מלחמת העולם השנייה, הלום קרב, נולד בעיר קטנה באוסטריה בשנת 1947. ארנולד ניחן באישיות חזקה. הוא הציב לעצמו מטרות מרחיקות לכת, והשיג אותן בזכות חריצות, התמדה, למידה מטעויות, תוך כדי תחרותיות הוגנת. הוא היה חבר נאמן, ומעריך שיתופי פעולה, דבר שבא לידי ביטוי מובהק בשיטת הניהול הייחודית שלו כמושל קליפורניה בשנים 2003 – 2011. ארנולד שוורצנגר הוא רפובליקני ליברלי, ששיתף פוליטיקאים מהמפלגה הדמוקרטית בצוות הבכיר שלו. כמושל, הוא היה בין הראשונים בארה”ב שקידם חוקים “ירוקים” לשמירה על איכות הסביבה ועל האקלים.

שמחתי לקרוא בוויקיפדיה, כי בבחירות לנשיאות ארצות הברית 2016 הביע שוורצנגר תמיכה במועמדותו של מושל אוהיו ג’ון קייסיק, שנחשב למתון. לאחר שזה פרש, סירב לתמוך בדונלד טראמפ ולא הצביע לו.

ארנולד שוורצנגר היה נשוי למריה שרייבר,  ממשפחת קנדי. בעקבות הצפייה בסדרה התוודעתי אל מפעל הנדבנות המפואר, המוערך, של אמה, יוניס קנדי שרייבר, אחותו של הנשיא ג’ון קנדי.

שוורצנגר

ידע להודות במעשיו, ולקחת אחריות. בנוסף לארבעת ילדיו המשותפים עם מריה שרייבר, אשתו, יש לארנולד בן מחוץ לנישואין, ג’וזף באנה, יליד 1997, בנה של מילדרד באנה, ילידת גואטמלה, שעבדה כסוכנת הבית של משפחת שוורצנגר. ארנולד הכיר באבהותו ומקורב לבנו, שירש את מבנה גופו ואת נחישותו: דוגמן, שרירן, ושחקן קולנוע.

המקדימון :

ארנולד שוורצנגר עם בנו ג׳וזף באנה
ארנולד שוורצנגר עם בנו ג׳וזף באנה

אמריקה היא עדיין ארץ הגשמת חלומות.

הפוסט הקודםשני שירים על מלחמה
הפוסט הבאהתמודדות עם טראומה קולקטיבית -הבנייה של טראומה ממוכנת בקרב אזרחי ישראל
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

15 + 3 =