חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה

על ההצגה “אמצע”

כרזת ההצגה ״אמצע״
כרזת ההצגה ״אמצע״

“אמצע” הוא מחזהו החדש של דייויד אלדריג’, מחזאי אנגלי עכשווי, שעלה בתיאטרון הלאומי הבריטי בשנת 2022, והוא השני בטרילוגיית מחזות על חיי זוגות, שהחלה ב- 2017 עם הלהיט “התחלה”, שהוצג גם הוא בתיאטרון הלאומי הבריטי. החלק השלישי, “הסוף”, טרם הוצג על במה.

החל מ-13.7.2023, המחזה “אמצע” מוצג בתיאטרון בית ליסין, בתרגומו של עידו ריקלין, ובבימויה של איה קפלן.

בעל ואישה, המתקרבים לגיל 50, בגילומם של מיה דגן ואמיר קוריאף, מבררים בשעות הלילה במטבחם המרווח את יחסיהם הזוגיים אחרי 16 שנות נישואין. הגבר, שקם לשירותים, נתקל באשתו, המתנחמת מנדודי שינה בכוס חלב חם. מוטב להם, לבני הזוג העייפים, לחזור למיטה, אך תחת זאת הם נסחפים במערבולת דיבורים על רגשותיהם, בעקבות הגילוי, אותו מטיחה האישה כלפי בעלה: “אני כבר לא אוהבת אותך”. הגבר מנסה תחילה להתעלם מהאמרה הנוקבת, ומשנה את נושא השיחה, אך נאלץ להתמודד עם הגילוי.

במשך למעלה משעה מיה דגן ואמיר קוריאף, במשחק פיזי ודרמתי, רחב המנעד, מרתקים את הקהל, בלא רגע דל. הם מזכירים זה לזה פרטים מעברם, ומגלים לראשונה דברים שטרם נאמרו ביניהם. הם שוברים ומטאטאים, מתיישבים על הרצפה ורוקדים, מנסים להתקרב ומטיחים עלבונות. האור, שמסיים את הלילה, שם באופן טבעי סוף למסכת בירור היחסים בין בני הזוג, שככל הנראה מחליטים שלא להיפרד.

המחזה, הבימוי, המשחק, התפאורה בעיצוב סבטלנה ברגר, המוזיקה של שאול בסר, בוראים עולם. הנה הוא התעתוע הקסום בחסות השילוב בין התיאטרון והמוח האנושי: הצופים מסתכלים על השחקנים הישראלים, שעבדו בתיאום ובאימון מלאים על תפקידיהם, ורואים בני זוג אנגלים מסוכסכי משבר הנישואים.

קליפ ההצגה:

מתוך ההצגה ״אמצע״. מזכה לכפיר בולוטין
מתוך ההצגה ״אמצע״. מזכה לכפיר בולוטין
הפוסט הקודםהסיפור במקום השני בתחרות אדגר אלן פו 2023 לנוער: משחקה של חיית הטרף
הפוסט הבאשירים שלפני חורבן מאת מאיר ויזלטיר – בעברית ובאנגלית
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שמונה − שלוש =