חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה

על הסרט ״ליקריץ פיצה״

תמונה מתוך הסרט ״ליקריץ פיצה״
תמונה מתוך הסרט ״ליקריץ פיצה״

צפו במקדימון הסרט “ליקריץ פיצה

פול תומאס אנדרסון הוא במאי-תסריטאי אמריקאי מוערך, יוצרם של סרטי המופת “לילות בוגי”(1997), “מגנוליה” (1999), “זה יגמר בדם” (2007), ועוד. סרטו החדש משנת 2021, “ליקריץ פיצה”, מתרחש בשנת 1973 בקליפורניה, ובמרכזו שני צעירים: גארי, נער בשנות העשרה שלו, ואלנה, המבוגרת ממנו בכעשר שנים. לתפקידים הראשיים האלה לוהקו שחקנים מתחילים, שלא שיחקו בסרטים עד כה: קופר הופמן, בנו של פיליפ סימור הופמן המנוח, ואלנה חיים, מוזיקאית השותפה בהרכב “חיים” עם שתי אחיותיה, בנותיו של המתופף הישראלי מוטי חיים. אלנה היא יהודייה גם בסרט עצמו, ויש סצנה של ארוחת שבת בהשתתפות כל בני המשפחה. ההיכרות בין פול אנדרסון הבמאי לבין משפחת חיים התחילה דרך ההרכב המוזיקלי של בנות המשפחה: אנדרסן אהב את המוזיקה של ההרכב, וביים קליפים לשירים שלו.
זהו סרט אופטימי, חדור רוח נעורים. שני הצעירים מוצאים דרכים יצירתיות להתפרנס, ותוך כדי כך יוצאים להרפתקאות מסוכנות לעיתים, אך הכול ברוח טובה של ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. כיוון שהעלילה מתרחשת בסביבות הוליווד, הצעירים פוגשים בכוכבי קולנוע ותיקים בנסיבות קומיות.
שני הצעירים מרבים לרוץ: זה לצד זה, זה לקראת זה, כשהרוח מבדרת את בגדיהם ואת שער ראשם, והם מבדרים את הצופים.

הפוסט הקודםמלך רע: שיר על המלך אחאב מאת חיים גורי בעברית ובתרגום לאנגלית
הפוסט הבאטירת מקבת – תומאס דה קווינסי
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

ארבע עשרה + שתים עשרה =