חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה על

הסרט ״עוד סיבוב״

כרזת הסרט ״עוד סיבוב״
כרזת הסרט ״עוד סיבוב״

כמה טוב, שסינמה קפה עממי החיפאי חזר לפעילות, אחרי למעלה משנה של השבתה! כמו לפני הקורונה, הוא מקרין את סרטי האיכות של רשת קולנוע לב, ובפרט את זוכי פרס האוסקר לשנת 2021. בפרס לסרט הזר זכה הסרט הדני של תומאס וינטרברג “עוד סיבוב” בכיכובו של גדול שחקני דנמרק מאדס מיקלסן.

ראוי לציון שמאדס מיקלסן הוא שחקן מגוון ביותר, ומשחק בדנית בסרטים וסדרות בארצו, ובאנגלית בסרטים הוליוודיים. הוא מגלם קשת רחבה של תפקידים: החל מפרוטגוניסטים דוגמת אביר של המלך ארתור, כומר, לוחם חופש, מנהל בית יתומים, אבל גם נבלים ראשיים כמו ב”קזינו רויאל” מסדרת ג’יימס בונד ובסרט גיבורי-העל “דוקטור סטריינג'”, ואפילו ד”ר חניבעל לקטר, הרוצח הסדרתי.
בסרט “עוד סיבוב” מאדס מיקלסן מגלם מורה כבוי ומשעמם להיסטוריה בכיתה הגבוהה של בית ספר תיכון, שאף מאוים בפיטורין. שלושת חבריו המורים נמצאים במצב אנרגטי דומה. בארוחת ערב משותפת אחד מהמורים מצטט מחקר סוציולוגי שמציע רמה נמוכה קבועה של אלכוהול בדם לשיפור מצב הרוח והתנהגות חברתית. המורים מתלהבים מהמחקר, שותים בצורה מבוקרת, ומוודאים עם מכשיר דמוי “ינשוף”, שרמת האלכוהול בדמם היא 0.05%, לפי המלצת המחקר המצוטט. הדבר מעלה את חיוניותם, הוראתם משתפרת, והם הופכים להיות אהובים ע”י התלמידים. אך עם הזמן מינון האלכוהול עולה, והם גולשים לעבר אלכוהוליזם, אשר פוגע בביצועים שלהם, ואף גורם למותו של אחד המורים בטביעה.
הסרט נע בין שמחה לקדרות, משוחק היטב ע”י ארבעת השחקנים המגלמים את המורים, ומאדס מיקלסן בראשם. תלמידי בית הספר, המשתפרים בהישגים לימודיים, מעניקים לסרט רוח נעורים. יפה ומשמעותית הסצנה האחרונה של הסרט, בה התלמידים חוגגים במסיבת הסיום של בית הספר, וכולם שותים. המורה להיסטוריה, שהיה בנעוריו רקדן, שמח מכל הלב, ומסתחרר בריקוד נמרץ על רציף ליד הים. מתגנב חשש אל לב הצופים: שמא ייפול בשוגג למים. ואכן המורה, השתוי במקצת, מזנק מהרציף, נפרש בתנועת ריחוף יפהפייה באוויר, וחותם בכך את הסרט. ברור לצופים שהמורה להיסטוריה ינחת במים, אך יש להם ביטחון שלא יטבע כמו המורה לספורט, שהיה בודד בלב הים, אלא יינצל בידיהם של התלמידים המעריצים.

הפוסט הקודםסנדלי עקב
הפוסט הבאהגעגוע שבלוז ההוויה:שירתה של עינת לביאד
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

3 תגובות

  1. אלכוהול אחד החומרים הבולטים שהתפשטו והשפיעו כמעט על כל החברות בעולם. מעניין השם של הסרט, שמצביע על מעגל חברי של אנשים שחולקים רגעים

  2. נהניתי לקרוא על הסרט. זה עורר בי געגוע לימי הקולנוע טרום הקורונה. לסרטים איכותיים באולמות שאינם מלאים מדיי, בשעות אחה”צ כשבחוץ עדיין אור יום. תודה.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שלוש + שש עשרה =