חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה על

התחרות הבינלאומית לפסנתר ע”ש ארתור רובינשטיין

התחרות הבינלאומית לפסנתר על שם רובינשטיין ה-16
התחרות הבינלאומית ה-16 לפסנתר על שם ארתו רובינשטיין

התחרות, הנחשבת לאחת מתחרויות הפסנתר החשובות בעולם, מתקיימת מדי שלוש שנים בתל אביב.

תחרות רובינשטיין ה-16 תוכננה למאי 2020, אך בשל התפרצות הקורונה, לא התקיימה. השנה בשלו התנאים לקיום התחרות במתכונת היברידית: השלבים הראשונים הוקלטו בחמש ערים בעולם – בייג’ינג, לונדון, ניו יורק, פוטסדאם (גרמניה), תל אביב – וישודרו באתר התחרות בין התאריכים 1.4.2021 – 10.4.2021 לפי לוחות הזמנים בקישור הזה. ניתן לרכוש כרטיסים לאירועים המקוונים השונים. שלב הגמר יתקיים באולמות הקונצרטים בתל אביב בין התאריכים 29.4.2021 – 3.5.2021.
ביום רביעי 31.3.2021 התקיים אירוע פתיחת התחרות. הוא שודר חינם באתר התחרות, והיה חגיגי ושופע חיוכים, דברי הגות, וקטעי נגינה. מארגני התחרות – אריה ורדי, יו”ר חבר השופטים, ואריאל כהן, המנהל האמנותי של התחרות – הביעו התלהבות מהצלחתה של המתכונת ההיברידית החדשה, והודו לאנשי המחשבים שאיפשרו את קיומה. המתחרים, שהיו צריכים להגיע לאחת מחמש הערים בעולם לשם הקלטת הרסיטלים, שמחו מעצם קיום התחרות, אך הביעו צער על כך שנאלצו לנגן בפני צוות טכני מצומצם ולא בפני קהל שוחרי מוזיקה. פסנתרנים צעירים מכל העולם, דוברי שפות שונות, שדיברו אנגלית רהוטה, הגו את שם העיר “תֵּלָביב” בכמיהה גדולה, מעין ערגה חסידית לציון, בניצוץ כיסופים בעיניים, הנשואות לגמר התחרות בעיר האביב המוזיקלית.

בחלקו השני של אירוע הפתיחה נערכו ראיונות עם 3 הזוכים של תחרות רובינשטיין ה-15, שהתקיימה בשנת 2017: שימון נרינג מפולין, דניאל צ’ובאנו מרומניה, ושרה דנשפור מארה”ב. היה תענוג להקשיב להם: אינטליגנטיים כל כך, נלהבים, מסורים לאומנותם, אוהבי אדם, מזרימים בנגינתם את מיטב אישיותם לעבר קהל המאזינים.
ערב הפתיחה הארוך, הנדיב, נחתם בנגינתם של שלושת הזוכים עם תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים והתזמורת הפילהרמונית בתל אביב בגמר התחרות ה-15 של 2017.

תגובה אחת

השאר תגובה

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

אחד × 2 =