חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה על

מועדון טרום הבכורה המקוון של קולנוע לב והסרט ״המועמדת המושלמת״

מועדון טרום הבכורה המקוון של קולנוע לב - המועמדת המושלמת
מועדון טרום הבכורה המקוון של קולנוע לב – המועמדת המושלמת

קולנוע לב צופה קדימה לעבר הקרנת סרטים סדירה באולמותיו, ובינתיים הוא מקיים אירועים משולבים במסגרת “מועדון טרום בכורה מקוון“, הכוללים הרצאת זום, ואחריה צפייה בסרט בטרום בכורה דרך מערכת ה-VOD של הקולנוע. המידע אודות המפגשים מפורסם באתר של הקולנוע, וניתן להירשם אליהם מבעוד מועד.
ביום רביעי 9.12.2020 התקיים מפגש מס’ 8, בו הוקרן הסרט “המועמדת המושלמת” של הבמאית הסעודית הייפא אל מנסור. הסרט הוקרן בפסטיבל ונציה 2019 וזכה לביקורות נלהבות. בהלימה למדינת העלילה של הסרט, הרצאת זום של ד”ר צבי בראל – הפרשן לענייני המזרח התיכון של “הארץ”, מרצה, וסופר – הייתה תחת הכותרת “ישראל וסעודיה: שותפות – לא אחיות”.

ד”ר צבי בראל, בהרצאתו, הציג בצורה רהוטה ונגישה את השחקניות הראשיות באזור, עם דגש על ערב-הסעודית, שיקולים בעד ונגד השלום עם ישראל מבחינתה, וכל זה יום לפני כינון היחסים הרשמיים עם מרוקו.

הקולנוע הסעודי מתחדש מאז לפני כשנתיים, בזכות עידודו של יורש העצר, שהתחיל לפתח את תחום הבידור. “המועמדת המושלמת” נעשה בידי אישה משוחררת, סובב סביב אישה משכילה משתחררת, והוא צפוי ומפתיע כאחד.
דמותו הראשית היא אישה צעירה, מוכשרת מאוד: גם רופאה, גם פוליטיקאית בזירה מקומית, וגם שרה, כבתם הנאמנה של הוריה המוזיקאים. אומנם קשיש שמרן רטן והתנגד לקבל טיפול רפואי מידיה של רופאה אישה, אך במהלך הסרט הוא מיתן את התנגדותו, העריך את מקצוענותה של הרופאה הנחושה, ואף הגדיל לעשות – הצביע עבורה בבחירות לעירייה.

הסרט נעים לצפייה, מאוזן, מפגיש בין מספר קווי עלילה, מראה את החיים בסעודיה העכשווית. הבגדים המסורתיים, השחורים של הנשים, כולל כיסויי הפנים, ומצד שני, החלוקים הלבנים של הגברים, משונים בעיניים מערביות, אך הבעיות הקיומיות דומות. הרופאה הצעירה מצליחה לרפא את הקשיש, אפילו לשנות את יחסו לנשים, היא מביאה לידי סלילת כביש גישה למרפאה, שחסרונו סיכן את החולים ואת מלוויהם הבריאים, אבל היא שרה סולו על אהבה, וחוזרת לבדה לביתה.

מעניין איזה סרט יוצג במפגש הבא של מועדון טרום הבכורה המקוון, ואיזו הרצאה תלווה אותו.

בינתיים, קולנוע לב מציע לצופי ה VOD שלו “פסטיבל קומדיות צרפתיות”.

הפוסט הקודםהמייסד – פרופסור גרשם שלום אבי תחום חקר הקבלה
הפוסט הבאנשים כקורבנות: סקירה על הספר “סיד” מאת אסתי ג. חיים
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

18 − שלוש עשרה =