לרגל ההכרזה על הזוכים בתחרות הסיפור הומוריסטי על שם אפרים קישון “יקום תרבות” מזמינה את הציבור לשיחת זום בהשתתפות עורך “יקום תרבות” אלי אשד, עורכת השירה של “יקום תרבות” חגית בת -אליעזר, וכמה מהזוכים.
באירוע תיסקור חגית את הנימוקים לבחירת הסיפורים הזוכים, ואלי אשד ידבר על ההומור בספרות העברית העתיקה והחדשה.
ביום חמישי 25 ביוני בשעה 4 אחרי הצהריים :
https://us04web.zoom.us/j/7157626058?pwd=Wm5GelVFbmljY05CWlhuVE8zV29hQT09

תוכלו לצפות באירוע שהתקיים בזום בערוץ יוטיוב של יקום תרבות.

הזוכים הם :
מקום ראשון, יום לא מוצלח לדיג, מאת נמרוד עמית
מקום שני, שני משוגעים, מאת עמרי אברך.
מקום שלישי, מי לעזאזל יקנה עציץ מדבר, מאת מור משרקי.

תודתנו לאבי גולדברג מנהל התחרות ולצוות הלקטורים שנטלו חלק בבחירה מבין העשרות הרבות של הסיפורים שקיבלנו, ועשו זאת במהלך הימים הלא מצחיקים בכלל של מגיפת הקורונה והסגר.
הסיפורים הזוכים יתפרסמו ב”יקום תרבות” בשבועות הקרובים.

הפוסט הקודםעל כי כבה :שירי אבל של ניקולא יוזגוף-אורבך
הפוסט הבאתחרות שירה ״חלון ההזדמנויות בין גלי הקורונה״ עדכון
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
סופר, מרצה ובלש תרבות. פרסם את הספרים "מטרזן ועד זבנג" - סיפורה של הספרות הפופולארית הישראלית" ("בבל", 2003) ו"הגולם -סיפורו של קומיקס ישראלי" עם אורי פינק ("מודן", 2003). פרסם מאמרים רבים בעיתונות, בכתבי עת וברשת בנושאי ספרות ותרבות פופולארית, מדע בדיוני, קומיקס ועוד.
פרסם את הספרים "מסדר קוזימה" (ידיעות ספרים, 2007), "חוף בלי ים" (2012), ״רצח בטור דה פראנס״ (2013), ו-״אל תקרא לי סוחוי" (2017​). תרגם את ״בצהרי היום וסיפורים אחרים״ מבחר סיפורים קצרים מספרות העולם (2019), ו-״מסע עם אתון בסוון״ של רוברט לואיס סטיבנסון (2019).

3 תגובות

 1. מבין שלושת הזוכים במקומות הראשונים, דווקא הסיפור שזכה במקום השלישי, היה בעיני הכי ראוי. אבל בעיה אחת הייתה לי אתו: את הפואנטה של הסיפור, אפשר היה להבין כבר באמצע הקריאה. בכך איבד הסיפור את העוקץ שלו והנאת הקורא נפגעה.
  זה הזכיר לי סיפור קצר, עם עוקץ, שאני כתבתי בזמנו, שהיה גם מבוסס על פואנטת הסיום. אבל, לפי דעתי, הצלחתי להתחמק מהספוילר, שידיעה מוקדמת שכזאת, יכולה לגרום. זאת, הודות לכך, שהסיפור כולו היה קצר והעלילה הייתה רציפה, בלי הפסקה.
  הנה הסיפור שלי, שקראתי לו: איש תם וישר
  איש תם וישר
  לרגע קצר עמדתי דומם, ליד הקבר. אור הירח קרן על המצבה, כובעי ביד, לזכרו של ידיד. על המצבה היה רשום: “יוסף ארק, איש תם וישר”. אחר כך הרמתי את האת והתחלתי לחפור.
  תוך כדי כך, חשבתי במרירות על השטות שעשיתי והובילה אותי לסיטואציה זאת. שלשום יריתי ביוסף, שותפי לשוד, על מנת להחזיר לעצמי יהלום, שלפי חישובי העלים משלל השוד בו התחלקנו. אז, בלהט המאמצים להשגת היהלום, לא הרהרתי בדבר שבלע לפני שנפל ומת. חיטטתי בכיסיו וכשמצאתי את מפתח הכספת שלו, רצתי ישר לפתחה. אחר כך כשאכזבת הריקנות שבכספת הרגיעה אותי, נזכרתי בדבר. בוודאי היה זה היהלום אותו בלע! “אל תדאג יוסף, אני מגיע”, לחשתי תוך כדי חפירה מאומצת. בקושי רב הוצאתי את הארון מהאדמה הבוצית.
  אבל אז קרה לי דבר, שאני בטוח שאפילו השטן לא חלם עליו. ברגע שפתחתי את הארון, נשמעה צעקה איומה. תוך רגע הייתי מכותר בכוחות מכופתרים, לובשי מדים, לכבוד עונש המוות הצפוי לי.
  המפקח בתחנת המשטרה, הסביר לי, שאין ברירה אלא להודות בכל. הסתבר שהם, במשטרה, מנתחים גופה של מת מסיבה לא טבעית, וכך מצאו את היהלום ושיערו שהרוצח יחזור להוציא אותה מהקבר.
  הנה כך נפלתי, ידידי, למלכודת הנבזית של המשטרה ועוד עלי לשמוח שלא מאשימים אותי גם בניסיון לניתוח הגופה ללא רישיון. זאת עליכם לדעת, שזמנים קשים באו לעולם, בהם אינך יכול לרצוח אפילו את ידידך הטוב ביותר, בלא שיחשדו בך.
  יש שמועות שבמקום כיסא המלכות עליו חשבתי שאשב, עם מציאת היהלום, מכינים לי פה, בבית הסוהר, כיסא הרבה יותר מודרני וחשמלי גם.
  אני רק מתכוון, מחר בבוקר, לבקש, בבקשתי האחרונה מהכומר, שיכתבו גם על מצבתי, אם אפשר, “כאן נקבר איש תם וישר”. איכשהו אני נזכר, בגעגועים, שוב ושוב בכיתוב שראיתי על המצבה של ידידי, יוסף, בבית הקברות. זאת אף שייתכן, שהרגשת הנועם שאני מרגיש בקשר לכך, נובעת רק מפני שאז עוד האמנתי, שאזכה לשים ידי על היהלום…

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

8 + 8 =