חגית בת-אליעזר, שגרירת יקום תרבות לאירועים, ממליצה על

ההצגה “אויב העם” בתיאטרון הקאמרי

עודד תאומי במחזה ״אויב העם״ של איבסן
עודד תאומי במחזה ״אויב העם״ של איבסן

בימים אלה התרבות חוזרת לפעילות לאחר פגרת-הקורונה הארוכה. היה לי כרטיס להצגה “אויב העם” מאת איבסן בתיאטרון הקאמרי בחודש אפריל. ההצגה לא התקיימה אז, ולא מופיעה בלוח ההצגות החדש של הקאמרי

שמחתי למצוא ביוטיוב הפקה של המחזה ע”י התיאטרון הקאמרי בבימויו של עמרי ניצן משנת 1999. איבסן כתב את המחזה בשנת 1882, כתגובה על ביקורת חריפה נגדו בעקבות מחזהו הקודם “רוחות”, שנכתב ב 1881, והתייחס בגלוי למחלת מין, עליו המלצתי כאן.

“אויב העם” תוקף את הצביעות הציבורית, חושף את הקשר הון-שלטון, מגנה את ההזנחה השלטונית של נושא איכות הסביבה, ולועג להפכפכות התקשורת. זה נשמע אקטואלי מאוד, ויש עוד פרט משמעותי: בשל חיידק קטלני, שהתגלה במי המרחצאות הרווחיות של העיר, מרחפת מעליהן סכנת סגירה, שעלולה למוטט את התשתית הכלכלית של העיר. מה זה אם לא מגפת הקורונה הנוכחית, הסגר שהיה כמעט כללי, והמשבר הכלכלי בעקבות כך?

כמה אוניברסלית ועל-זמנית המחזאות של הנריק איבסן!

עודד תאומי ויצחק חזקיה משחקים בתפקידים הראשיים של שני אחים יריבים – הרופא המוסרי והפוליטיקאי המושחת – בעוצמה פיזית ורגשית.

הפוסט הקודםשירי נביאה מהפכנית: על “כשהחוטים נפרמים” ספרה של יונית קורן גרינברג
הפוסט הבאאיך קוראים לזה: סיפור קצר
בוגרת האוניברסיטה העברית במתמטיקה ומדעי המחשב, ומוסמכת הטכניון במתמטיקה. עובדת בתעשית המחשבים. למדה בסדנאות לשירה בהנחייתם של דליה רביקוביץ, רבקה מרים, ויעקב בסר. פרסמה ארבעה ספרי שירה: "השקת ספינת צפייה" (2008), "התנסויות" (2012), "בעזרת חברים" (2016), "כח משיכה" (2020). מתרגמת שירים מרוסית ומאנגלית, מפרסמת רשימות ביקורת על ספרי שירה, על סרטים, ועל הצגות תיאטרון. יוזמת ומנחה אירועי שירה.
תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, בתחילת המאה ה-21 גיליתי מחדש את הקומיקס, ובפרט את המנגה והאנימה. קיבלתי תואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. אך מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת בית הספר לסביבה ולמדעי כדור הארץ באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

אחד × 5 =