תוצאת תמונה עבור זרים מושלמים

לצפייה בטריילר של הסרט

מאת קרן זוהר

הבמאי האיטלקי פאולו ג’נובזה הצליח בקלילות ובנונשלנטיות מהפנטת לשים את היד על מסך הטאצ’ של החיים בדיוק בנקודה הנכונה. סרטו “זרים מושלמים“, שהתגלה כאחת מההפתעות הגדולות של הקולנוע בשבועות האחרונים, חצה זה מכבר את רף ה-100,000 צופים, ולא בכדי.

תוצאת תמונה עבור זרים מושלמים

הסרט העוסק בארוחה חברית של ארבעה זוגות שנפגשו לארוחה חברית בבית של אחד מהם, חושף אותנו לסיטואציה מוכרת שרובנו היינו בה. כל אחד מהזוגות הוא בעל דינמיקה שייחודית לו, צרות שייחודיות לו, וכמובן גם סודות הייחודים רק לאותו הזוג. שלושה מהזוגות אכן מגיעים, אך הזוג הרביעי מגיע בהרכב חסר (כלומר רק חצי מהזוג מגיע – בן הזוג שהיה אמור להציג לראשונה את בת זוגו החדשה מתנצל על שזו לא יכלה להגיע, לאכזבת כל חבריו הסקרניים).

האווירה החברית קלילה, ומתובלת בשפה האיטלקית המקסימה שניגונה מוסיף קצב מדליק ומתנגן לשיח. השיחה מתגלגלת להתמכרות היומיומית של כולנו למכשירים הניידים שלנו, וכדי לתבל את המפגש מציעה המארחת לשחק משחק מקורי שאותו הגתה באותו רגע ממש:

תוצאת תמונה עבור זרים מושלמים

כל מי שהנייד שלו יצלצל בזמן הארוחה יהיה חייב לשתף את הנוכחים בתוכן השיחה/ההודעה/המייל/ העדכון שהתקבל בנייד. למרות המבוכה הראשונית, אף אחד לא רוצה להצטייר כמי שיש לו מה להסתיר (כולל מי שממש יש לו מה להסתיר) וכולם מסכימים להשתתף במשחק. מי שיש לו מה להסתיר מנסה להתחכם ומוצא טכניקות להשליך את סודותיו על גבו של אחר, ויש מי שלא מצליח להתחמק חרף ניסיונותיו. הארוחה הופכת למסע מפלג בין בגידות ואהבות, סודות ושקרים, יין ופסטה. האם כולנו יכולים לחשוף את כל מה שקורה בנייד שלנו לעיני חברינו, בני זוגנו, בני משפחתנו? האם נצליח לקבל את מה שיש בנייד של מי מאהובינו מבלי לשפוט אותו? כולנו יודעים שהתשובה מורכבת, ולרובנו עולה הדופק מהמחשבה לשתף (ועוד בספונטניות ומבלי להתכונן לכך מראש!!!) את התוכן המבוצר במכשיר שלנו…

הסרט זכה להצלחה גדולה באיטליה ובשלל פרסים, והוא זוכה כעת להצלחה קופתית גדולה בכל מדינה שבה הוא מוצג, ועתה תורה של ישראל.

ג’נובזה היטיב להביא את השאלה הפילוסופית-החברתית הזו אל שולחן האוכל שלנו, תוך כדי שהוא נוגע בעצב טכנולוגי חשוף של כולנו, ומוצא בקלילות את הקשר האנושי שבין האישי לאלקטרוני… רוצו לראות, ואל תשכחו לכבות את הנייד במהלך הסרט!

תוצאת תמונה עבור זרים מושלמים

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

ארבע − אחד =