חגית בת-אליעזר, שגרירת “יקום תרבות” באירועים ממליצה על:

המחזה ״החדר האחורי״

זהו מחזה חדש מאת עדנה מזי”א ובבימויה לחמישה שחקנים: מוני מושונוב, סנדרה שדה, דודו ניב, הילה פלדמן וידידיה ויטל. המחזה הוא הפקה משותפת של התיאטראות בית ליסין והקאמרי.
למחזה מסגרת של מופע סטנדאפ, והוא מתרחש בשתי תקופות בחייו של סטנדאפיסט צעיר (ידידיה ויטל) בהפרש של 20 שנים. כל שחקן מגלם דמות בשני הגילים. מעניין לראות את בני הזוג מוני מושונוב וסנדרה שדה משחקים בעל ואישה על הבמה, הוריו של הסטנדאפיסט. באחד הראיונות נשאל מיכאל מושונוב השחקן – בנם של מוני וסנדרה – מי מתאים לשחק את דמותו בסרט על חייו. מיכאל ענה ללא היסוס ובמידה רבה של הומור: “ידידיה ויטל, בוודאי, אנחנו כל כך דומים, שלא מבדילים בינינו כלל”. הליהוק של ידידיה ויטל לבנם של הוריו של מיכאל מושונוב אימת את הדברים כמעט באורח פלא.

המתכונת של מחזה בתוך מופע מעשירה את ההצגה, ומאפשרת טיפול בימתי על המנעד של טראגי-קומי ביחסים הטעונים בתוך המשפחה, עד כדי ההתנתקות ההפגנתית של הבן היחיד מהוריו.

לאחר ההצגה בבית ציוני אמריקה ביום חמישי 22.12.2016 התקיימה שיחה של המחזאית-הבמאית והשחקנים עם הקהל. עדנה מזי”א סיפרה שהמחזה התגבש בהתייעצות עם השחקנים לאורך שתים-עשרה גרסאותיו. הקהל זכה להצצה ייחודית על תהליך היצירה.

הבכורה התקיימה באוקטובר 2016. מועדי ההצגות הבאות מפורטים באתרים של בית ליסין ותיאטרון הקאמרי.

יואב איתמר, עורך מדור השירה של “יקום תרבות”, ממליץ על:

תערוכתה של חנה שיר ״משחקת בשרצים, בפרחים ובצליל״

“משחקת בשרצים, בפרחים ובצליל”, תערוכתה של חנה שיר, מתקיימת ב”בית המורה”, רחוב שטראוס 5 תל אביב. שעות פתיחה: א-ה 10 – 14 ביום ג’ גם אחה”צ בין 17 – 19.
ביום שלישי, השלישי בינואר, אקריא מספר שיריי החדש באירוע לכבוד תערוכתה של חנה שיר ״משחקת בשרצים, בפרחים ובצליל״. באירוע ישתתפו גם בתה לי שיר, והמשוררת ענת זגורסקי שפרינגמן, ויחד ננסה להתכתב עם התערוכה. אחת המבקרות בתערוכה, נילי גויסקי, כתבה על אודותיה: “תערוכה מאוד טובה. אמנית מוכשרת. חלק מן העבודות קשורות ביחס שאינו מבליט את ערכם הפונקציונלי של הדברים, כלומר, את התועלת שבהם ואת שימושיותם, אלא ביחס הלומד ואוהב אותם כזירת התרחשות, כגיא החיזיון של חנה. זאת דיאלקטיקה שיודעת לכרוך בנאמנות חפץ רקמה לאמנות היחיד, למה שצפון בו את דעתה, את מחאתה, את פרשנותה לחיים”.
התערוכה פתוחה עד ה-19 בינואר 2017.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

15 + 2 =