​פרויקט ספרותי נוסף מבית הוצאת “כתב”: “רק על עצמי”.

מחפשים את חומרי המציאות של הכותבים

תחרות הסיפורים הקצרים השנתית של הוצאת “כתב” תוקדש השנה לסיפורים אישיים מהחיים. הכוונה לסיפורים אישיים, חומרי מציאות, שאנשים חוו בחייהם והם מעוניינים לספרם. סיפורים וחוויות אישיות בסיטואציות שונות של החיים, כתקופת השואה, התקומה, במהלך מלחמה, או ניסיונות שלום, במהלך טראומות אישיות והתגברות עליהן, סיפורי אהבה, אכזבה ועוד.

לדברי מנכ”ל הוצאת ״כתב״ משה מנשהוף: “לאנשים רבים יש סיפורי חיים מעניינים על עצמם, על חייהם, סיפורים משמעותיים, מרגשים. לא סיפורים מז’וריים, אלא סיפור אחד קטן, מיוחד, שראוי לו להישמע, להיות מסופר. סיפור על אהבת הנעורים שצצה פתאום אחרי ארבעים שנה, סיפור על ההתגברות על הנכות, המלה הקשה, המזוודה ששרדה את השואה, הנס שהציל בקרב, צירוף המקרים הלא יאומן, ועוד ועוד. את הסיפורים הללו אנחנו מחפשים. גם אצל אנשים שאינם סופרים מקצועיים או חובבים. אם צריך נסייע בידם לכתוב אבל אנחנו רוצים לאתר את הסיפורים הללו ולפרסמם באנתולוגיה שלנו”. לכן, במקרה הצורך, יש אפשרות שההוצאה תעמיד לאדם שירצה לספר את סיפורו האישי הייחודי כותב מקצועי, שיסייע בידו להעלות את סיפורו. כל סיפור יוגש בגוף ראשון ויכלול עד 4,000 מילה. לכל סיפור שייבחר להיכלל באנתולוגיה יקדימו כמה מילים על הכותב ותמונתו.

אומר יוסי ריבלין מיוזמי הנושא: “עד שמישהו לא קרא על אודות האירוע המשמעותי שחווית, כאילו האירוע לא אירע. גם המשוררת רחל כתבה שרק על עצמה לספר ידעה. סיפרות היא על עצמך. אתה כותב את הסיפור שלך. ככל שתספר יפה, מדויק, אישי את עצמך, כך יותר קוראים ימצאו ביצירות את עצמם”.

זו השנה השביעית שהוצאת “כתב”, המתמחה בהוצאה לאור של ספרי פרוזה, עיון, ושירה, מוציאה לאור אנתולוגיית סיפורים קצרים, בה מכונסים כעשרים הסיפורים, שנמצאו על ידי השופטים כטובים ביותר מבין הסיפורים שנשלחו לתחרות. הוצאת ״כתב״ כבר הפכה לאחד הגורמים המובילים בשוק הספרות בכל הקשור למתן הזדמנות ממשית לכותבים מתחילים וותיקים לפרסם את יצירתם ברבים, במסגרת סדרת האנתולוגיות של הוצאת כתב: “מיטב הכתב”, “רגש ושכל”, “ציקלון הזיכרונות” (סיפורים על זקנה), “סופי הדרכים” (סיפורים על געגוע), “החיים בשוליים” (סיפורים על החיים בשולי החברה), ״סיפורי מסע״,  ו-“סיפורי חלום”.

לפרטים נוספים:  יוסי ריבלין: 050-5552371.למשלוח סיפורים:  info@ktav.co.il

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

20 − אחד =