חגית בת-אליעזר, שגרירת “יקום תרבות” לאירועים ממליצה על:

סדרת קונצרטים חגיגיים של התזמורת הפילהרמונית.

התזמורת תציין השנה את יום הולדתו השמונים של מנהלה זובין מהטה בסדרה של שלושה קונצרטים חד פעמיים חגיגיים בתאריכים 13-11 באפריל. זובין מהטה הוא נכס לתזמורת הפילהרמונית הישראלית עד כדי נס: המאסטרו תורם למקצוענותה ולשמה בעולם, וזה מה שמביא אליה להופעות אורח את מיטב המנצחים והסולנים.
ביום א’, 3 באפריל, הופיעה התזמורת בניצוחו של המנצח מהמוצא הקולומביאני אנדרס אורוסקו-אסטרדה, המרקד ממש על הפודיום. נוסף על יצירותיהם של סטרווינסקי ורחמנינוב, ביצעה התזמורת את הקונצ’רטו לכינור ברה-מז’ור של צ’ייקובסקי, הידוע בתובענותו כלפי הכנר. דיוויד גארט (David Garrett) הגרמני אמריקאי, עמד במשימה בווירטואוזיות האופיינית לו.

חגית אינה ממליצה על ההצגה:

אשה בורחת מבשורה, הפקה משותפת להבימה ולקאמרי.

העיבוד התיאטרוני של חנן שניר לספרו של דוד גרוסמן “אשה בורחת מבשורה” – הוא הפקה משותפת של שני התאטראות הגדולים: הבימה והקאמרי. ההצגות הקרובות הן בימי ראשון עד רביעי בשבוע הבא – כפי שאפשר לראות בלוח הצגות הבימה.

אפרת בן צור בתפקיד האישה נמצאת כל הזמן על הבמה, כמעט כבהצגת יחיד. היא עוברת תקופת חיים של 35 שנה, המראה והלבוש כמעט קבועים, והשינוי מושג בזכות משחקה הטוב. אבל משהו לא עובד בהצגה. תפקידה של האישה מרכזי מדי והוא כמו מדכא את כל השאר, והרי הצגת תאטרון היא יצירה ללהקת שחקנים ולא לתזמורת עם כנר-סולן. ההצגה ארוכה מאוד, וההפסקה קוטעת את הרצף העלילתי, ופוגמת בבניית המתח הרגשי. עיבוד של רומן רחב יריעה לתאטרון הוא אתגר תובעני. לפתח קושי רובץ.

2 תגובות

  1. ביקורת מעניינת על “אישה בורחת מבשורה” בפרט לאור הביקורות המהללות שזכתה להן ההצגה מפי מבקרים מקצועיים….האם הכל שאלה של טעם וריח ?

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

חמש + 20 =