רפואת תדרים מכונה לעיתים קרובות רפואת העתיד – היא מהווה את הגשר שבין הרפואה המשלימה לבין הרפואה המודרנית. בכתבה אנסה להבהיר את הדברים ולהסביר את החשיבות הרבה של תחום זה.

 

לפני שאפתח בהסברים אני מקווה לשתף אתכם בסיפור רפואי שאירע לבן משפחה קרוב ונכתב ממקור ראשון. סיפור זה יוכל אולי להבהיר במקצת את הערפל סביב תחום זה.

מדובר בקרוב משפחה (שנכנה בשם רון), שעבר תקופת מתח בחייו האישיים והמקצועיים, רון היה אחרי מעבר דירה ואחרי קשיים אישיים רבים.

בוקר אחד רון התעורר תוך עייפות ותחושת ערפול כאילו תחת חום גבוה או סמים. היות שרון לא היה באף אחד מן המצבים הנ”ל, הוא הבין שמדובר בתגובה גופנית למתח שחווה.

 אחרי כמה ימים של 14 שעות שינה ביממה וללא שום שיפור, החליט רון לפנות לרופאת משפחה וזו הפנתה אותו לבדיקות רפואיות ולפסיכיאטר. כאחד שהפרוטה מצויה בכיסו, רון בחר לגשת לפסיכיאטר ידוע שבדק אותו ארוכות ורשם לו תרופות הרגעה ותרופות כנגד חרדה ודכדוך.

 אחרי כמה שבועות חלה הרעה משמעותית במצבו – רון עדיין חש עייפות גדולה יחד עם תחושת ערפול וניתוק מהסובב אותו כאילו הוא נמצא במקום אחר. בנוסף, החלו לצוץ בו מחשבות אובדניות. מצבו הלך והחמיר!

בשלב זה ובלית ברירה, רון החליט לפנות למרפא בתדרים שבדק את רון בשיטת ד”ר ווֹל (אשר בה נדון בהמשך). באופן כללי, מדובר באיתור תדרים שבהם תגובת הגוף היא דלקתית או שונה מהסטנדרט. לאחר איתור התדרים הלקויים בגוף אפשר לזהות לפיהם את הגורם (פתוגן או וירוס) שאחראים למחלה.

 המרפא בדק את רון ומצא שהתדרים הבעייתיים נובעים מהתפרצות של וירוס החצבת. החצבת היא בד”כ מחלת ילדות אבל במצבים נדירים עלול וירוס זה לתקוף מרכזי עצבים ולגרום לתופעות אותם רון תיאר. לצערנו, ברפואה הרגילה מפרשים בד”כ תופעות אלה כאילו מדובר בבעיות פסיכיאטריות והטיפול בהן שגוי.

 כדי לרפא את רון, המרפא יצר דִגמית (כדור זעיר) שבו הוא הטביע את התדרים לריפוי המערכת החיסונית כנגד החצבת, ושאותם רון היה צריך ליטול כמה פעמים ביום.

 כאחד שהיה מעורב בפרטי המקרה אני יכול להעיד שההקלה הייתה מיידית. אחרי כמה ימים רון קם על רגליו, ואחרי פחות משבוע הוא השליך את כל התרופות הפסיכיאטריות לפח האשפה וחזר לחייו הרגילים.

 נשמע כמו מדע בדיוני? אולי, אבל זהו סיפור אמיתי! 

 ראשית, נדון ברעיון מאחרי שיטת ריפוי זו:

שיטת הריפוי הרגילה מתבססת על התפישה הניוטונית – לפיה הגוף הוא חומר שבמצב של חולי יש בו ליקוי (כימי או פיזי) ושאותו מנסים להחזיר למצבו הקודם באמצעות ניתוח או כימיקלים.

לעומת זאת, שיטות ריפוי התדרים מבוססות על התפישה הפיזיקלית של אינשטיין – כל גוף או חומר הוא גם אנרגיה ולכן גם מהווה מקור תדר. ומכאן כל שינוי מהתדרים הבסיסיים מהווה סימן לליקוי או למחלה.

 הפרט המעניין הוא שבדרך כלל שינויי התדרים מקדימים את השינויים בחומר – ולכן אם מגלים ליקויים בתדרי הגוף, ניתן למנוע מחלות עוד לפני שהן מתפרצות במלוא חומרתן. ארחיב על כך בהמשך. 

ההיסטוריה של ריפוי בתדרים ושיטות ריפוי:

רויאל ריימונד רייף – היה החוקר המודרני הראשון שניסה לפתור בעיות רפואיות באמצעות תדרים. הוא התחיל את ניסוייו בשנות ה-20 של המאה הקודמת וההיסטוריה האישית שלו מהווה דוגמא להתהוות תיאוריות הקונספירציה..

 ד”ר רייף נולד כבן למכונאי ומגיל צעיר נמשך לתחומים טכניים. את הקריירה האקדמית שלו הוא עשה בגרמניה בה התמחה בבקטריולוגיה ועבד במעבדות צייס (חברה המתמחה בעדשות ואביזרי ראייה). לאחר סיום לימודיו הוא חזר לסן דייגו בארה”ב. 

בסן דייגו, רייף חָבַר לאחד מעשירי העיר שהיה חובב סירות מרוץ מושבע והשתתף תדיר במרוצים השונים, הוא בקש מרייף לבנות עבורו מנוע חדש לסירתו כדי שתנצח במרוצים. רייף בנה עבורו את המנוע הגדול ביותר שנבנה עד כה וגרם לסירתם לנצח בכל המרוצים בהן השתתפה.

 לימים, חלתה אשתו של אותו עשיר בהרעלת סלמונלה ורייף סעד אותה ותרם להחלמתה. כאות הכרת תודה, נתן לו חברו העשיר את אורוות הסוסים (שהוחלפו באותה העת למכוניות) באחוזתו, למגורים לו ולאשתו ועזר לו כלכלית בבניית מעבדת מחקר ורכישת ציוד.

 רייף הבין שכל מחקר רפואי עתידי יהיה תלוי באפשרות הצפייה בפתוגנים ובחיידקים, ולכן החליט לבנות את המיקרוסקופ הגדול ביותר באותה התקופה. המיקרוסקופ האיר את האובייקטים בפריזמת אור, דבר שהעניק לו רזולוציה מרחבית גבוהה. על-פי עדויות מאותה תקופה, המיקרוסקופ היה בעל הגדלה עצומה שאִפשרה צפייה בוירוסים.

 כעת, משהיה יכול לראות ולחקור וירוסים, הוא ניסה למצוא דרכים להכחדתם. רייף ניסה שיטות רבות עד שהגיע לשיטה הטובה ביותר לדעתו, שהיא “לפוצץ” את הוירוסים באמצעות הרעדתם בתדר התהודה שלהם.

 לכל חומר יש תדר תהודה – זהו התדר הבסיסי של החומר ותלוי במבנה הכימי והפיזיקלי שלו. אם ירעידו אותו בתדר התהודה, הדבר יגרום בדרך כלל לפירוק המולקולות שלו ולקריסתו.

 הדוגמא הידועה ביותר לכך הן זמרות הסופרן שמסוגלות לפוצץ כוסות קריסטל באמצעות קולן (ראו צילומים בלינקים המצורפים).

 במשך יותר מ-40 השנים הבאות ד”ר רייף ניסה למצוא את תדרי התהודה של כל הוירוסים הידועים. הוא קיבל מבתי חולים מבחנות המכילות וירוסים שאותם הניח מתחת למיקרוסקופ ואיתר את התדרים להכחדתם. רייף סיכם את התוצאות בקפדנות וערך טבלאות מסודרות של שמות הוירוסים והתדרים להריסתם.

השיא במחקרו הויראלי היה במציאת הוירוסים שגורמים לסרטן. ד”ר רייף כינה אותם וירוסי BX ו-BY והצליח למצוא את התדרים להשמדתם ולהביא לריפוי מחלת הסרטן.

לאחר גילוי וירוסים אלה, רייף רצה לאמת את מחקריו ולכן העביר את הנתונים לבדיקה בקליניקות של רופאים ידועים ברחבי ארה”ב. הרופאים דיווחו על החלמה של חולי סרטן בשיעורים הקרובים ל-100%.

 אחרי שקיבל את התוצאות המעוֹדדות (ולאחר כ-40 שנות מחקר…), רייף ומהנדס הפיתוח שלו החליטו על הקמת חברה מסחרית לייצור והפצת המכשירים לשימוש רפואי. לצערם התחילו להתגלות בניהם סכסוכים משפטיים (מהנדס הפיתוח, פיתח גם חמדנות כספית ודרש לפתע בעלות מלאה על החברה). השיא היה כשלסכסוך נכנס פתאום גם יו”ר התאחדות הרופאים האמריקאיים דאז, שדרש גם הוא שותפות בחברה…

הסכסוך נפתר בניצחון מלא של ד”ר רייף בבתי המשפט בכל הערכאות האפשריות.

אחרי ההפסד הצורב של יו”ר התאחדות הרופאים במשפט, הוא החל ברדיפה אישית של רייף ובניסיון להוציא את המכשור אל מחוץ לחוק (למרות שבעבר רצה שותפות בחברה)…  למותר לציין שהוא בילה כמה שנים בכלא בגלל הסתבכויות חוקיות אחרות.

לצערנו, ההיסטוריה מנציחה את עצמה וגם כיום בארה”ב הציוד של ד”ר רייף הוא מחוץ לחוק… רשויות הרפואה השונות בארה”ב לא מהססות מלרדוף כל מכשיר שנושא את חותם השם “רייף”.

קשה מאד כיום להתחקות אחרי הציוד המקורי ולהשתמש באותם התדרים, משום שמעבדתו של רייף נשרפה כליל לאחר מותו. רבים מאשימים בכך את חברות התרופות שניסו בכל מחיר למנוע את הפצת הציוד שהיה אמור לנגוס ברווחיהן.

 חשוב לציין, שכיום גם כמעט שאין ניסיונות לאיתור התדרים המקוריים של רייף משום שלאף חברת תרופות אין סיבה כלכלית להשקיע במחקר ופיתוח של תדרים (שאינם תרופות שאפשר למכור).

 למרות זאת, יש כמה יצרנים לציוד דומה, המשמש בעיקר לריפוי של מחלות בקטריאליות קשות כמו “מחלת ליים” (Lyme Disease). מחלה זו מטופלת באמצעות כמה סוגי אנטיביוטיקה ומצריכה טיפול קשה וממושך. מכשירי רייף מקטינים בהרבה את משך הטיפול ומונעים התפרצויות נוספות של המחלה.

 בפורומים בינלאומיים שונים, מתוארים סיפורי הצלחה במחלות כרוניות שהרפואה הרגילה לא מצאה להם פתרון.

 לינקים:

 שבירת קריסטל באמצעות קול:

http://www.youtube.com/watch?v=7YmuOD5X4L8

 http://www.youtube.com/watch?v=17tqXgvCN0E&feature=related

 הרס של בקטריות באמצעות תדרים:

http://www.youtube.com/watch?v=jSYcN5A1qJE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=MD-dVXIcVng&feature=related

 

 

 

 

 

15 תגובות

 1. מצטער.
  אני לא רואה שום קשר לאיינשטיין בשיטה הזאת.
  כשאיינשטיין ופיזיקאים אחרים מדברים על תדרים ועל אנרגיות, הם מדברים על משהו שאפשר למדוד, ולחזור ולמדוד באמצעים פשוטים.
  עד כמה שאני יודע אין תדר אישי לכל אדם בהגדרה הזאת של תדר (ואנרגיה).

  • בספר “רפואת תדרים” מאת ד”ר ריצרד גרבר (M.D ) בפרק הרביאי עמוד 113 וכן בניספח
   הספר מתאר , שד’ר ויליאם טילור, פרופסור באוניברסיטת סטנפורד הסביר תופאות אנרגטיות על סמך הנוסחה של טרנספורמצית אינשטיין-לורנץ .
   בספר זה הסבר זה נקרא בספר, מודל טילור-אינשטיין.
   במודל זה טילור מתיחס לאפשרות שיש קיום גם לחצי השלילי של גרף האנרגיה שבמהירות מעל מהירות האור נוצרת אנרגיה שלילית, והזמן הופך להיות שלילי. מצב אשר עדיין שום חוקר לא חקר וכיום עדיין לא יודעים לבצע בו בדיקות. אניח מאמין שקימים הרבה דברים שאיני יודע למדוד, אבל איני מעיז לטעון כי הם אינם קימים.

  • כיום ידוע שכ-25% ממקרי הסרטן נגרמים מוירוסים שונים (החל מהרפס וכלה באפשטיין בר).
   רייף גילה את זה לפני 90 שנה..

   • הוירוסים האלה מעודדים את התפתחות הסרטן, אבל אחרי שהסרטן מופיע השמדת הוירוס לא תעזור לסרטן, מה גם שוירוס הופך להיות חלק מהתא…אז את מה בדיוק אתה משמיד? בקיצור יש פה מישמש ביולוגי ופיסיקלי שברור שמי שכתב אותו לא מבין הרבה במדעים הללו.

    • רוזה מרציפן, הכתבה תיארה מחקרים בנושא. איננו מתיימרים למצוא כאן תרופה לסרטן.
     בכל אופן אתה מוזמן לכתוב ולתרום לאתר ולתחומי העידן החדש בפרט (וד”ש למקס).

    • ברור שכותב הבלוג אינו רופא או מדען.
     שימעון הוא אדם שעוסק בדרך כלל בנושאים אחרים. כאן הוא מנסה רק לשטף אותנו בנושא שניגלה לו מכיון שהוא מאמין שהכרת הנושא יכולה להביא תועלת לאנשים נוספים.
     לפי עדויות של אנשים שחוקרים את הנושא, שדות אלקטרו מגנטיים בתדרים מתאימים יכולים לעזור לפעולת תאים בריאים, וגם להשמיד תאים שפעולתם שונה כמו את הוירוסים.
     אם את רוצה במידע מדויק ביולוגי ופיסיקלי בנושא, תבדקי באתר
     http://www.pemfinfo.com/index.php/nih-pubmed-articles
     או בחיפוש לפי: pubmed pemf

 2. קודם כל לא ברור לי מה עניין רפואת תדרים באתר של ספרות ותרבות. האם חסרים אתרים של רפואה אלטרנטיבית ברשת? ובנוסף, כל מי שמצוי ברפואה האלטרנטיבית (או חלופית למהדרין) מכיר תחומים רבים שבהם משתמשים בתדרים לריפוי, כמו: ריפוי בצלילים ע”י כלי נגינה שונים או ריפוי בצבעים ע”י תדרי הצבע ויש עוד, אך זה לא המקום לפרט אותן.
  בקשה פשוטה: אנא עסקו רק בספרות ותרבות.

  • בתיה שלום, האתר עוסק בנושאי תרבות מגוונים ובתחומים רבים. יש באתר כותבים מתחומי הפילוסופיה היהודית, כמו גם מדע פופולרי והעידן חדש.
   אם את מצויה בתחום זה את מוזמנת לכתוב לאתר ולהוסיף מנסיונך, נקבל זאת בברכה.

  • שלום בתיה. גם אם הנושא מוכר לך, למה מפריע לך ששמעון ישתף ויידע אנשים נוספים על קיומו של נושא זה? לדעתי הידיעה על תחום זה חשוב שתופץ גם לאנשים שלא מחפשים ברשת מה מצבה של הרפואה המשלימה.

   • בתיה לא רק ספרות נחשבת לתרבות.
    לדעתי, כל העברת מידע נחשבת לתרבות במידה והיא מועברת בצורה נאותה.
    לדעתי גם העברת מידע מדעי, וגם שיתוף בחוויות נראים בעיני כתרבות.

 3. כרגיל, סיפור ספציפי, ולו המופתי ביותר אינו ראיה לכלום.
  מחקרי סמיות, סטטיסטיקה והדירות יכולים להצביע על מגמה, מעבר למומנט הדרמה-להשפעת פלצבו.

  הנעשה מחקר מסודר בעניין? [הוציאם אלינו ונדעה אותם]

 4. כל מילה שכתובה במאמר זה היא אמת לאמיתה. אני משתמש במכשירי רפואת התדרים והם עושים נפלאות.

  אני אישית מודה לך על המאמר שכתבת פה. וגם מודה לד”ר רויאל רימונד רייף על הרפואה האמיתית שגילה.

  אני מרצה על רפואת התדרים במקומות שונים. מחר בשעה 08:30 בפתח תקוה כולל הדגמות חיות.

  לדעתי ד”ר רויאל רימונד רייף היה גאון גם בזמננו ומגיע לו פרס נובל על תגליותיו.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

15 + 1 =