תמונה מהמהומות בתוניסיה.

החדשות בכלי התקשורת מדווחות על “מהפכה ” במדינה הצפון האפריקנית תוניסיה. המנהיג מזה 23 שנים בן עלי ומשפחתו וההמון בוזז את רכושם.

העיתונים נזכרים פתאום שבן עלי לא היה בדיוק דמוקרט ( כמו כל שאר המנהיגים הערביים ) ורומזים שאולי מי יודע המהפכה אפילו הייתה מוצדקת ,.מעניין ששום כלי תקשורת ישראלי לא רמז שום דבר בנושא “רודנותו ” כביכול של בן עלי במשך 23 שנים ועם סיבה טובה ,בן עלי מבחינת ישראל מנהיג ידידותי ושלטונו בתוניסיה נחשב בעיני כל הפרשנים שילטון טוב ויעיל.והוא בהחלט לא היה רודני גם לא בסטנדרטים של מדינות ערב האחרות..

אז פתאום בן עלי מופל בידי אספסוף צרחני צמא דם. והרי יכול היה אם היה רודן אמיתי לבצע מעשי טבח בהמון ולתלות את כל מנהיגיו. הוא בחר שלא לעשות זאת. וברח מהמדינה.

אז מה יהיה עתידה של תוניסיה ?דמוקרטיה אמיתית כמו שמקווים בעיתונים ?

הסבירות הגבוהה היא ( והלוואי שאתבדה ) שלא .כאשר משטר מופל בידי אספסוף צווחני ולא בידי מפלגה מסודרת עם תוכנית פוליטית ברורה התוצאה היא לא דמוקרטיה יציבה אלא זה מתכון כמעט וודאי להקמת דיקטטורה גרועה בהרבה.

וראו פרשת המהפכה הקומוניסטית ברוסיה ב-1917 שהוקמה על החורבות לא של משטר הצאר אלא של המשטר הדמוקרטי שהוקם  לאחר שהתפטר הצאר.

.הרודנים החדשים המאיימים על תוניסיה ועל כל “חופש דמוקרטי ” שכביכול הישיגה כבר מחכים לה בפינה אלו הם קבוצות האיסלאם הקיצוני.והם יעשו הכל כדי להשתלט על תוניסיה וכבר בזמן הקרוב .ואם ישתלטו אנו יכולים להיות סמוכים ובטוחים שלא תיהיה שם שום דמוקרטיה ההפך הוא הנכון. ואם וכאשר ישתלט האיסלאם הקיצני על תוניסיה הוא ימצא את עצמו בדיוק עם אותן בעיות כלכליות שעימן התמודד ונכשל לבסוף בן עלי .מה יעשה?

להערכתי אז יגיעו למרכז הבמה חוגים קיצוניים ורצחניים שהם כרגע נמצאים בשוליים בצפון אפריקה אבל קולם בהחלט נשמע והם קוראים לתקוף צבאית את אירופה ובראש ובראשונה את ספרד שאותם חוגים זוכרים היטב שפעם הייתה בשליטת האיסלאם ( הצפון אפריקני ) והם ידרשו לחדש את ההשתלטות עליה.האיסלאם הקיצוני ינסה להתמודד עם בעיותיה הכלכליות של תוניסיה על ידי חימושה.תוניסיה ואולי גם מדינות אחרות בצפון אפריקה יהפכו אז לאיום על המערב.אנחנו עוד נתגעגע לבן עלי.

דגל תוניסיה.

תגובה אחת

  1. למרבית הצער ,וזה באמת מצער כי הייתי מעדיף להתבדות ,נראה שהתחזית שמאמר מדכא זה הולכת ומתגשמת . בבחירות הדמוקרטיות בתוניסיה זכתה מפלגה איסלאמית .זאת אמנם מודיעה על נכונותה לקיים קואליציה עם מםלגות חילוניות אך אין לדעת מה האמת בדבריה. גם לוב השכנה לאחר שנפטרה מהרודאן קדאפי מיהרה להכריז על החלת חוקי השריעה החוק האיסלאמי האכזרי.
    העיתונאי בועז ביסמוט מספר שלאחר ששמע על האירועיםה אלו דיבר עם דיפלומט אירופי שאמר לו שהולך כעת להיות “רע ” בצפון אפריקה ובאירופה הגובלת בצפון אפריקה.
    “ואחרי זה”? שאל ביסמוט.
    אחרי זה הולך להיות רע מאוד ” אמר הדיפלומאט.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שמונה עשרה − 12 =