חגית בת-אליעזר, שגרירת “יקום תרבות” באירועים, ממליצה על

מחזמר ראפ – ״תיכון מגשימים״

אגף התרבות של עיריית חיפה, תיאטרון חיפה, ומועצת הנוער של העיר חיפה, הפיקו יחד בחול המועד פסח פסטיבל תרבות לבני נוער.

בימים ד’-ה’ 12-13 באפריל במתחם האודיטוריום במרכז הכרמל התקיימו מופעי תיאטרון ומוזיקה, אשר ברובם שיחקו, ביימו וניגנו בני הנוער של העיר.
בסיום הפסטיבל עלה על במת האודיטוריום תיאטרון האינקובטור הירושלמי, בהרכב רחב של מוזיקאים ושחקנים, וביצע את “תיכון מגשימים” – מחזמר ראפ, כמחווה לסרטי נעורים, אשר נכתב, בוים, הולחן והופק מוזיקלית ע”י שלישית היוצרים עמית אולמן-עומר הברון-עומר מור.

מתוך המיית הנוער, שמילא את האולם בטרם ההופעה קלטה אוזני : “עדיין לא ראית את זה? לא יכול להיות!” ככה הופך מחזמר ל”קאלט”. את “העיר הזאת” – עוד יצירה של השלישייה כבר ראיתי פעמיים, ואף כתבתי על כך.
יש במחזמר “תיכון מגשימים” עלילה עם התפתחות ״מהתחתית עד לפסגה״, עם מוסר השכל, הומור מהסוג השנון, ראפ רהוט קצבי, חריזה שובבה ובלתי שגרתית, ומשחק תפקידים.
הפסטיבל נגמר, אך שחקני האינקובטור ימשיכו לבלות את שנת הלימודים האחרונה של “תיכון מגשימים“, ולהתחרות ב”קרבות ראפ” על הבמות, והמעריצים ינדדו אחריהם מעיר לעיר.

חגית ממליצה גם על

הסרט “שקית של גולות

סרטו של הבמאי הקנדי-צרפתי כריסטיאן דוגאיי, שבמרכזו מסע הישרדות של שני אחים יהודים בצרפת בשנות מלחמת העולם השנייה בשנים 1942 –1944.
הילדים דוריאן לה קלאש – בן 12 – ובפטיסט פלוריאל – בן 17 – משחקים נהדר. איך הם עושים זאת? בגיל כל כך צעיר, בטרם לימודי משחק סדירים? הסרט מאוזן מבחינת מראות האימה והסבל של תקופת הכיבוש הנאצי של צרפת. הוא מציג קשת רחבה של היחס של האוכלוסייה האזרחית לגרמנים מצד אחד, וליהודים מצד שני. נוסף על שני השחקנים הצעירים, גם הוריהם –  פטריק בואל ואלזה זילברשטיין – עושים תפקיד טוב. הסרט נעים לצפייה, מעורר מחשבה ונשמר בתודעה.

תגובה אחת

  1. תודה, חגית. ראיתי את ‘שקית של גולות’. המלצה נפלאה. באמת סרט מצויין ומרגש. ותודה גם ליקום תרבות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

תשע עשרה − 7 =