לוח שנה מרץ 2024
לוח שנה מרץ 2024

הלוח העברי המקוצר

ותשרי ותתאבל על חורבן קיבוצים \ על טבח יהודים רוקדים \ על אונס נשים וריצוץ גולגולות ילדים \ על פוגרום של טויוטה \ על ימי ביניים ומסעות צלב ודגל סהר \ ות”ח ות”ט* של פראי אדם. והיה תשרי לאב \ ותקונן ותתאבל על  שִׂמְחַת  \ והיה החודש לדם. והיו אימהות לאלמנות \ וילדים ליתומים והממשלה לאבן \ ונבחריך מציצים מחרכי ממ”דים \ בהרס עמל כפיך ולא יתאבלו \ וארס לשונם המשתלחת מפעפע \ ויגזלו את אוצרות העם ויעלו תועפות שוחד \ לאוחזים בכיסאותיהם פן יימוטו.

                  ויקרא החודש הראשון יון המצולה

                                חשוון   

וישבו אשתך וטפך במלון דרכים \ וביתך טרף לטילי ישמעאל \ ומנהיגיך והשוטרים שעליך \ איש באיש איש ברעהו שלחו ידם \ ושופטיך ומחוקקיך משותקים בתרעלת לב ובטמטום מוח \ ודם חטופייך זועק מהמחילות ואין מושיע.

ורק בניך נותנים נפשם ונופלים על אדמתך \ לא תעלוצנה בנות פלישתים כי החרבת את עירן \ והרגת את ילדיהן \ ורמסת הריסות בתיהן \  ועם ישראל בא חשבון עם אויביו \ וילוקו הכלבים דם עזה \ ומנהיגיך לא יושיעוך רק בניך \ וחשוון הוא הראשון לקבורה.

                        ויקרא החודש השני מר    

                                 אדר

ונכנס אדר ומרבין בקינה \ ומרבין בשמחה \ ומעלים את תורתנו ואלוהינו לשווא \ ושתי בארמון ואסתר לא הושיעה \ והמן והשטן מצחקים \ ומלאך המוות במחול מסכות גויים באו”ם \  וברפיח. והדגל כבר אינו מכסה את עליבותכם \ וגם לא חכמת אבותיכם \ ואוי לבושתכם שלא תודו בה \ ותסרבו לעמוד על נפשכם ותקריבו את דם ארצכם \ ותקדשו את מזבח הקלפי ותקדשו לא אותיות פורחות \ רק פסולות נייר מצחינות \ ויימכר מצפון האדם באתנן הכסף.

ואתה המוכיח אל תקונן ואל תטיף \ רק לוח עברי חדש תן בידינו \ לזכר ימי ישראל הרעים \ לזכר הנרצחים והחטופים \ ויהיה זכר עמלק למציאות ימינו.

                 ויקרא החודש השלישי אינבושת

                             ולא תסף המוכיח  

*פרעות ת”ח ות”ט 1648 פוגרום ביהודי אוקראינה בו נהרגו על פי אומדן מאות אלפי יהודים ידועות גם בשם פוגרום חמלניצקי.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שלוש עשרה − חמש =