כל יום שישי יקום תרבות מפיצה שבועון ובו הפניות למאמרים שפורסמו בשבוע החולף, ולעיתים למאמרים שפורסמו ביקום בשנים קודמות באותם נושאים שנדונו בשבוע הזה.

להלן השבועון מיום שישי האחרון, ה-7 יולי 2023: המקום השני בפו 2023, גולדברג עם דיקנס, אשד על בר-זוהר, כרמלי על הספרות העברית, אורבך על סקורצני, ברקוביץ על ענבר ברגמן, והמלצות.

שבועון יקום תרבות

בתחרות סיפורי האימה הקצרים פו 2023 לכבוד א.א.פו שערכנו ביקום תרבות הגיע למקום השני בין סיפורי הבוגרים הסיפור של אלמוג ניסים. אנו מביאים ראיון קצר עם אלמוג ולאחר מכן את הסיפור.


אבי גולדברג מביא תרגום לסיפור מתח ואימה קלאסי של צ’רלס דיקנס שמזכיר את הסיפור הידוע “הלב המסגיר” של א.א.פו.


בימים אלו יצאה לאור אוטוביוגרפיה  של הביוגרף, הפוליטיקאי, וסופר סיפורי המתח מיכאל בר זוהר. לציון האירוע הנה סקירה של ד”ר אלי אשד על סיפורי המתח והריגול של בר זוהר, סוגה שבה הצטיין במיוחד.


המשורר והעורך עודד כרמלי במאמר מסכם ופולמי יוצא דופן על מצב הספרות העברית בימים קשים אלו לזרמיה הפוליטיים והתרבותיים השונים.


איך הגיע איש הקומנדו הנאצי המפורסם אוטו סקורצני לעבוד בשירות המוסד הישראלי? לראשונה העניין מוסבר בפרק מספרו של פרופסור דני אורבך על נאצים שעבדו עבור ישראל, וראיון של פרופ׳ אורבך לאלי אשד.


אילן ברקוביץ על השיר “לכו ונלכה” של ענבר ברגמן הקורא ליחס אנושי כלפי כל מי  ששונה.


ולבסוף בהמלצות סוף השבוע חגית בת-אליעזר ממליצה בחום על המחזה “המחיר” בתיאטרון חיפה, שיציג גם בתל-אביב. ד”ר אמנון סטופ ממליץ על הקומיקס “נימונה” ופחות על הסרט החדש בנטפליקס המבוסס עליו.

אנו מקווים שתיהנו,

מערכת “יקום תרבות”


קיראו על חידושים באתר גם בדף הפייסבוק שלנו.

אתם מוזמנים להיכנס באופן קבוע לדף האירועים שלנו שבו יש תיעוד של האירועים הספרותיים והתרבותיים שערכה עמותת יקום תרבות לאורך השנים  מ-2010 ואילך.

https://www.yekum.org/2019/07/רשימת-האירועים-שקיימה-עמותת-יקום-תרבו/

אנו מזמינים את ציבור הסופרים לשלוח לפרסום סיפורים שזכו בעבר בפרסים ספרותיים.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל/

רשימה של סיפורים כאלו שפורסמו ב”יקום תרבות” תוכלו למצוא כאן.

https://www.yekum.org/2021/02/פירסום-סיפורים-זוכים-בתחרויות-הודעה-ל

אתם מוזמנים גם להיכנס לדף פרויקט הסיפור התנ”כי וההיסטורי שלנו שבו אנחנו מביאים סיפורים קלאסיים וחדשיים ואף עכשוויים על תולדות עם ישראל בימי התנ”ך ולאורך הדורות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

14 − 14 =