יואב ויכסלפיש ממליץ על

סרטים ישראלים באתרי הסינמטקים

הסינמטקים מנצלים בימים אלה את הסגירה הכפויה של בתי הקולנוע כדי לאפשר צפייה ישירה דרך אתרי האינטרנט שלהם. באתר של סינמטק תל אביב ניתן לצפות כרגע (חמישי) במספר סרטים דוקומנטריים, רובם קשורים ליום הזיכרון לשואה. באתר של הסינמטק הירושלמי מוצג עותק משוחזר של “משהו טוטאלי”, סרט הפולחן של גור בנטביץ’ מ-2000 בכיכובם של הבמאי, מאור כהן וטינקרבל, על חוויית של מטיילים ישראלים בהודו.
סינמטק הרצליה הגדיל לעשות ופתח לצפייה סרטים ישראליים על בסיס יומי, כאשר הצפייה אפשרית מ-19:00 עד 13:00 למחרת. הערב (חמישי) מוקרן באתר סרטו של תום שובל “הנוער” מ-2013, דרמה חברתית בכיכובם של דוד ואיתן קוניו, שלא הופיעו מאז בקולנוע, במרכזה שני אחים המנסים לסייע כלכלית למשפחתם באמצעות חטיפת תלמידה, חברה לכיתה של אחד מהם ובת למשפחה עשירה מגוש דן, ודרישת כופר עבור שחרורה. גם גיטה אמלי, בתפקיד הנערה, לא שבה מאז למסכי הקולנוע. ניצול הנשק הצבאי לצורך ביצוע מעשה פלילי הופך את הדרמה לחריגה מבחינת הקולנוע המקומי ולראויה לצפייה.
מחר (שישי) יוקרן באתר הסרט “אישה עובדת” שביימה מיכל אביעד ב-2018 בכיכובם של לירון בן שלוש, אושרי כהן ומנשה נוי. גם זו דרמה חברתית, המתרחשת במרכז הארץ, אבל נקודת המבט פמיניסטית ומתרכזת בקשייה של אורנה (בן שלוש) לעבוד תחת בוס נוקשה ומאיים וגם להפוך למפרנסת עיקרית לאור קשייו של בעלה (כהן) בתפעול מסעדה. הסרט השתלב היטב בקמפיין METOO ומעלה סוגיות כמו האשמת הקורבן, והצורך לשרוד במקום העבודה למרות האווירה העוינת והכוחנית. מומלץ לעקוב באתר של הסינמטק אחרי לוח ההקרנות, המתפרסם בימי ראשון או שני, וכולל את התוכנית לימים הקרובים.
קבוצת הטלגרם של סינמטק הרצליה היא t.me/s/cinmat

בהמשך להמלצתו של יואב, ראו גם את המלצתה של חגית בת-אליעזר על העלאת “המלט” בבימויו של עומרי ניצן משנת 2005 שהקאמרי העלה ליוטיוב.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

20 − שמונה =