סיפור מ“היכל התהילה” של הקומיקס העברי – “אוסף השלדים”, סיפור קומיקס מקורי בן שישה עמודים מאת ניר מנוסי. העלילון הופיע במקור במדור הקומיקס של השבועון המנוח של צה”ל, “במחנה”, ב-13 בספטמבר 1996. זהו סיפור מרשים על סבתא השומרת על אוסף שלדים, שאחד מהם קורם עור וגידים ומקבל חיים.  סיפור זה הוא נדיר בקומיקס הישראלי בכך שהוא כמעט פיוטי.

ניר מנוסי כותב:

הסיפור “אוסף השלדים” נכתב  בקיץ 1996, כשחזרתי לארץ אחרי שנה אינטנסיבית של לימודי אמנות בחו”ל. הוא סיפור דמיוני כמובן, אך הוא נשען על החוויה של לחזור לבית ההורים לאחר תקופה משמעותית של התרחקות, והפחד לשקוע חזרה אל העבר ואל עולמם של ההורים, במקום להתקדם קדימה ולבנות את חיי שלי.

הסיפור מתרחש על פני שנה, ואמור לשקף את ההתבגרות המואצת של הילד לצד ההזדקנות המואצת של אמו, שאף מתחלפים בגבהים — הוא הולך וגובה והיא הולכת ונעשית נמוכה. הסוף הטראגי הוא שהאם סוחפת את הבן לשיגעונה, וזאת בניגוד לאח הגדול שהצליח להימלט, אם כי גם הוא לא לגמרי חופשי, אלא שנה אחרי שעזב, עדיין נמלט מעברו ורדוף על ידיו, כפי שמשתקף בצל שמטילה עליו הציפור ובנוצות שנושרות עליו. הסיפור נועד להעביר את הרעיון שאי אפשר להמלט מצללי העבר, ואף אחד לא יוצא מהם ללא פגע. גם כאן הסוף עגום, וגם כאן השקפתי השתנתה מאוד בהמשך החיים. אבל היצירה משקפת את רגשותיי באותו זמן.

הערה: לתצוגה מדויקת של התמונות בגודלן המקורי  יש להקליק  ב”עכבר” על כל אחד מהעמודים ראו עוד סיפור קומיקס מאת ניר מנוסי:

“בלי זקן” סיפור על יחסים בין אב ובנו

דף הפייסבוק של ניר מנוסי

“הרהורי תשובה” – הבלוג של ניר מנוסי

תגובה אחת

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שש + שתיים =