חגית בת-אליעזר, שגרירת “יקום תרבות” באירועים, ממליצה על

דרור בורשטיין

הסלון הספרותי בבית אבא חושי, חיפה

בית אבא חושי הוא מרכז של תרבות ופנאי בעיר חיפה, שמציע חוגים לכל הגילים וכן מופעים, קונצרטים, סדרות מפגשים, הרצאות וימי עיון.

הסלון הספרותי היא סדרה בת שש פגישות עם סופרים ומשוררים ישראלים, שתימשך עד מאי 2017. בפגישה השלישית בסדרה – ביום שלישי 24.1.2017 – הופיע דרור בורשטיין, ד”ר לספרות, משורר, סופר, עורך, מתרגם, ומרצה לספרות באוניברסיטאות.
בשנת 2016  פרסם דרור בורשטיין שלושה ספרים פרי עטו: הרומן “טיט”, ספר השירה “אלה כרגע חיי”, וספר הילדים “מעיל ושמו שמואל”, וכן ספר של תרגומי שירי היקו מאת המשורר האמריקאי גארי הותם, “יותר חלונות מבית”. דרור בורשטיין דיבר על תהליך כתיבתם של הספרים, וקרא קטעים נבחרים מהם. לפי שאלות הקהל ניכר היה שהאנשים קראו את ספריו של דרור בורשטיין, והמחבר התייחס אליהן ברצינות ובתשומת לב, הרחיב בתשובותיו, ואף סיפר שבמפגש דומה עם קהל למד מפי אחד הנוכחים ששם הספר “טיט” הוא פלינדרום – מילה הנקראת בשני הכיוונים באופן זהה – והדבר מתכתב עם זרימת הזמן הכפולה של הרומן.
מתברר שדרור בורשטיין עובר שינוי מיקוד כיוצר: לאחר שכתב מאז 2003 יצירות סיפורת רבות, שעליהן זכה להכרה, פרסים, וקוראים רבים, ובעקבות פרסום ספר שיריו החדש “אלה כרגע חיי”, בהפרש של 17 שנה מספר שיריו הראשון “פירות|גט”, שניהם בהוצאת “אבן חושן”, הוא מרגיש שלא יכתוב יותר סיפורת, אלא יתמקד בשירה ובשירי הייקו בפרט.

קהל חובב הסיפורת ימשיך ליהנות מהיצירות שכתב, ושוחרי השירה מצפים לעוד ספרים של דרור בורשטיין, ולספרי שירי הייקו בהוצאת “ירח חסר”, שהקים עם שותפיו בשנת 2016.
ממרומי הר הכרמל שלוחה תודה על השיחה הכנה וברכת הדרך לאיש הספרות רב הפעלים.

חגית ממליצה גם על

מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע טכנולוגיה וחלל ותערוכת ״האדם והחלל״

אילן רמון נספה באסון קולומביה ב-1.2.2003. לזכרו, ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, מתקיימים מדי שנה סביב התאריך הזה אירועי שבוע החלל הישראלי, הכוללים את כנס החלל הבינלאומי השנתי בבית חיל האוויר בהרצליה, ופעילויות לקהל הרחב באתרים שונים בארץ.

המדעטק, השוכן במתחם ההיסטורי של הטכניון בחיפה, מציע תערוכות קבועות ואורחות, ומקיים הצגות והפעלות בתחום המדע למשפחות ולתלמידי בתי ספר בכל ימי חול ובשבתות, עד השעה 15:00. במסגרת שבוע החלל, ביום ד’ 1.2.2017, קיים מדעטק פעילות ייעודית מרוכזת.

המדריכים הקבועים של מדעטק – דניאל פלפל, מוחמד דיאב וגל דמבו – עשו הפעלות בנושא שיגור טילים, ובפרט הדגימו את דרך פעולתו של מנוע רקטי, ואת המצב של חוסר שיווי משקל בו נמצאים אסטרונאוטים במסלול סביב כדור הארץ.
קרן רמון על שם אילן ואסף רמון, בנשיאות רונה רמון אלמנתו, המפעילה תוכניות חינוכיות בקרב תלמידי בתי ספר בנושאי חלל, מדע וטכנולוגיה, מציגה במסגרת התערוכה “האדם והחלל” במדעטק חפצים אישיים של אילן רמון משנות שירותו הצבאי, וכן פריטים אשר אותם לקח למשימת קולומביה sts-107  בינואר 2003, אשר שרדו את ההתרסקות, וביניהם פיסת דגל חיל האוויר ועמוד מיומן האסטרונאוט, אותו כתב בחלל.
תערוכת חפצי אילן רמון מוגדרת כ”תערוכה ניידת” ומתוכננת להגיע למקומות שונים בארץ.
באולם “האדם והחלל” ישנה פינה מוחשכת בה מוקרנת מצגת של צילומי גלקסיות מרהיבים, שאותם צילם מיכאל צוקראן – מנהל מצפה הכוכבים במדעטק – באמצעות מצלמה דיגיטלית דרך טלסקופ, במשך חשיפה של שעות רבות.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

10 + 14 =