גיליון הגרסה הישראלית של המגזין “מאד” מספר 9. ציור העטיפה: רותו מודן

הקדמה מאת אלי אשד

סיפור קומיקס קלאסי מאת אתגר קרת ורותו מודן בסדרת “היכל התהילה של סיפורי הקומיקס העברי” שלנו, ובה סיפורי קומיקס שנשכחו שלא בצדק. זהו אחד משיתופי הפעולה של מודן עם אתגר קרת.

בשנים 1994-1993 מודן הייתה העורכת של המגזין “מאד – המגזין בשפת אימנו”, שיצא לאור רק לאורך 10 גיליונות וזכה לביקורות קשות ביותר לפני שנסגר (הוא נדיר ביותר היום, ואי אפשר למצוא עותקים שלו אפילו בספרייה הלאומית!). מודן פרסמה בו כמה סיפורים מעניינים – עם קרת ולבדה.

ציידי האבטיחים” היה אחד הבולטים בסיפורים אלו. הוא הופיע בגיליון “מאד” מספר 1, בינואר 1994 –  בשחור לבן.


לא באנו להנות

הסיפור הופיע שוב בצבעים בקובץ ובו 22 סיפורי קומיקס של קרת ומודן בשם “לא באנו ליהנות” (כתר, 1996).

קרת סיפר שהסיפור מבוסס על דברים אמיתיים: “כשהייתי ילד ישבתי  על המרפסת בלילות הקיץ וראיתי את האבטיחים מגיעים לחנות הירקות שליד הבית שלי ברמת גן. האמנתי אז שיש אקציות של אבטיחים – מהמקשה לחנויות. חשבתי לעצמי שיש ציידי אבטיחים שמסתובבים בשדות עם מצ’טות, סכינים לפילוס דרכים בג’ונגל, ויש להם גבינה בולגרית בפאוץ’ של האפוד. הם מעלים אבטיחים על קרונות של משאות והופ, לשחיטה בחנויות. דמיינתי שאני עולה על משלוח כזה וחוטף אבטיח אחד שפתחו את אימא שלו במשאית ואכלו לה את הלב. החבאתי את האבטיח מתחת למיטה, ואחרי שבועיים הוא התחיל להסריח לי. כל היום האבטיח היה רואה כדורגל בטלוויזיה ושורק לבחורות מהחלון, עד שהתחילה לצמוח לו ירוקת על הקליפה, ואבא שלי אמר לי שהפעם למדתי לקח לכל החיים. בסוף באמת זרקתי את האבטיח מקומה חמישית והצטרפתי לקייטנה של ציידי אבטיחים, עם המצ’טה והפאוץ’ המלא בגבינה בולגרית. אז מי אמר לפני רגע שהשואה לא דפקה לנו את המוח ולא השפיעה לנו על הכתיבה?”

הנה לפניכם הסיפור שכתב קרת, שאותו ציירה כאמור רותו מודן:

ראו  עוד סיפור של רותו מודן בסדרת “היכל התהילה של הקומיקס העברי “:

“המתופף”

ראו עוד סיפור מהגרסה הישראלית של המגזין “מאד”:

פרודיה על סדרת “מסע בין כוכבים” לרגל מלאת 50 שנה לסדרה

4 תגובות

  1. הסרט “מסיבת הנקניקיות
    מ-2016: העלילה :סרט עוסק בנקניקייה בשם פרנק, אשר חי בסופרמרקט עם סוגי מזון נוספים. פרנק מאוהב בלחמניית נקניקיות בשם ברנדה והם אוהבים מרחוק משום שהם סגורים באריזותיהם. חייהם של המצרכים בסופרמרקט שלווים, ומטרתם היא להירכש על ידי לקוחות, להם הם קוראים אלים. לשמחתם של קבוצת מצרכים הם אכן נרכשים על ידי אישה, אך בבואם לצאת מן הסופרמרקט שרשרת אירועים מובילה לכך שפרנק וברנדה מופרדים מהאריזות שלהם ונשארים בסופרמרקט, ובכך גם אביזר היגיינה לנשים בשם דוש אשר חפץ לנקום בפרנק על ברנדה על כך שהם מנעו ממנו להירכש ע”י הלקוחה. כאשר המצרכים מגיעים לביתה של הלקוחה, הם נדהמים לגלות את האמת – הם נאכלים. הם מתוודעים לכך בעת שהאישה מכינה מהם ארוחה, ומשווים זאת לעינויים ולמוות. פרנק וברנדה יוצאים יחד עם בייגל יהודי ופיתה ערבית למסע ברחבי הסופרמרקט במטרה להציל את עצמם מהגורל הצפוי ולגלות לשאר סוגי המזון את האמת על מטרת קיומם. בדרכם הם עוברים באזורים שונים של הסופרמרקט אשר משויכים למוצרים שונים בעלי מוצאים אתניים שונים.”
    הנה הטריילר:
    https://www.youtube.com/watch?v=nyD-NBeARek
    כן מזכיר קצת את הסיפור של קרת ומודן .אולי גם ממנו אפשר לעשות סרטון אנימציה.

השאר תגובה

אנו שמחים על תגובותיכם. מנגנון האנטי-ספאם שלנו מייצר לעתים דף שגיאה לאחר שליחת תגובה. אם זה קורה, אנא לחצו על כפתור 'אחורה' של הדפדפן ונסו שוב.

הזן את תגובתך!
הזן כאן את שמך

שמונה − אחד =