מפגש חותם תרבות יום רביעי 7/3/18 – מלחמת ברית המועצות בישראל

ביום רביעי, 7 במרץ 2018, בשעה 20:00 יתקיים אירוע נוסף של "חותם תרבות" – קפה ותרבות במסורת בתי הקפה המשמשים בית לדיונים, רעיונות ומפגשי תרבות בבית קפה חותם הקפה, רחוב סוקולוב 81 רמת השרון.

נושא האירוע: מלחמת ברית המועצות נגד ישראל 1967-1973: גילויים היסטוריים ולקחים אקטואליים עם חידוש המעורבות הצבאית הרוסית במזרח התיכון.

ירצו ויסבירו: איזבלה גינור וגדעון רמז, עמיתי מכון טרומן של האוניברסיטה העברית.

ינחה ויקדים דברים: עו"ד אבי גולדברג.

הקהל מוזמן להשתתף בדיון.

כך זה נראה ביוני 1970 – והיום?

גינור ורמז יציגו את הממצאים המפתיעים של ספרם החדש על השתתפותם הישירה של כ-50 אלף אנשי צבא סובייטיים בלחימה נגד ישראל בחזית המצרית בלבד, ממלחמת ששת הימים דרך מלחמת ההתשה ועד מלחמת יום הכיפורים.

הספר, המסתמך בין שאר המקורות גם על פרסום ראשון במערב של זכרונות הלוחמים הסובייטים עצמם, מצביע על ההמשכיות באסטרטגיה הרוסית באזורנו, מימי הצארים, דרך התקופה הסובייטית, ועד לשלטון פוטין.

המפגש יתקיים ב"חותם הקפה", ברח' סוקולוב 81 רמת השרון, ביום 7 במרץ 2018, בשעה 20:00. כדאי להקדים, מכיוון שמספר המקומות מוגבל והישיבה לפי סדר ההגעה. המפגש מיועד לנרשמים מראש בלבד!

ניתן להירשם רק בטלפון 03-5478020, או בקופת "חותם הקפה".
הכניסה חופשית לנרשמים מראש.

אודות אמנון סטופ

תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, לפני כ-15 שנה גיליתי מחדש את הקומיקס, ומזה כמה שנים אני מתענין במנגה ובאנימה. זכיתי בתואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת החוג לגאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
הפוסט הזה פורסם בתאריך אירועים ספרותיים, ביטחון וצבא. קישור קבוע.

סגור לתגובות.