סודות המקדש האפל – סיפור מסע בזמן לימי מצרים העתיקה ופרעה רעמסס השני

חייזרים מרושעים, מסע בזמן להצלת כדור הארץ, מאבק ברובוטית דמוית אדם, והכל על רקע מצרים העתיקה

Image result for ‫רעמסס ספר‬‎

הקדמה מאת אלי אשד

בימים אלו מלאו מאתיים שנה בדיוק לפרסום המקורי של הסונטה המפורסמת "אוזימנדיאס" של פרסי ביש שלי המבוססת על דמותו של פרעה רעמסס השני, ששלט במצרים במשך 67 שנה (!) ונחשב בעיני רבים אז (וגם היום) לפרעה של ימי יציאת מצרים ולמי שהתמודד עם משה רבנו (ראו כאן, ב"יקום תרבות").

Image result for stargate origins

בה בעת תשודר בארה"ב בשבועות הקרובים סדרת המשך לסדרת המדע הבדיוני המפורסמת "סטאר גייט", העוסקת במסעות לעולמות אחרים ובמפגשים עם חייזרים, שהם גם האלים של מצרים העתיקה.הסדרה החדשה Stargate Origins תתרחש בעבר הקרוב ובמפגשים של חוקרי מצרים העתיקה עם יצורים אלו.

זאת, כמו בסיפור שלפנינו, שפורסם בעברית בהמשכים במגזין הילדים "משהו" כמה שנים לפני שנוצרה STARGATE

הסיפור שלפניכם הוא בגדר תעלומה. מקורו אינו ברור. האם הוא תורגם מאנגלית? מצרפתית? ואולי הוא בכלל סיפור עברי מקורי?

"סודות המקדש האפל" עוסק במסע בזמן למצרים העתיקה של ימי פרעה רעמסס השני (שהוא גם הזמן שבדרך כלל מתארכים אליו הן את יציאת מצרים והן את מלחמת טרויה) כדי להיאבק בחייזרים מסוכנים דמויי האל המצרי בעל ראש התן "אנוביס", הנוסעים בזמן המאיימים על עתיד כדור הארץ.

Image result for ‫סטאר גייט‬‎Image result for ‫סטאר גייט‬‎

מבחינות רבות הסיפור מזכיר את זה של סרט הקולנוע וסדרת הטלוויזיה "סטאר גייט"  (משנת 1994 ואילך), שעסקו בנושאים דומים, אבל הוא פורסם כמה שנים טובות לפניהם.

"סודות המקדש האפל" פורסם בשנת 1991 במגזין "קומיקס משהו", שהיה נספח מיוחד לחוברות מגזין הילדים והנוער "משהו"  (שפורסם בין השנים 1986-1992) מספרי 74-81

"משהו"  הרבה לפרסם סיפורי קומיקס על דמויות כמו קונאן הברברי" (שפרסמנו ב"יקום תרבות")  כוח המחץ (שגם אותו פרסמנו כאן) ו"הטרנספורמרים" וקומיקסים מקוריים רבים, ובהם סיפורי "מיסטר טי" של מישל קישקה, שגם מהם פרסמנו שוב ב"יקום תרבות".

ב"קומיקס משהו" פורסמו  סיפורי קומיקס על עלילות פלש גורדון (סיפור שגם אותו פרסמנו) ודמויות קומיקס אחרות כמו ספיידרמן, החייזר אלף ואחרים לאורך שמונה גיליונות.

"סודות המקדש האבוד" היה המרשים בסיפורים במגזין, והוא המשיך להתפרסם גם לאחר סגירת "קומיקס משהו" מעל דפי מגזין האם "משהו" עצמו עד לסיומו.

הנה אפוא הוא שוב לפניכם (ואם מי מביניכם יודע מהו מקור הסיפור – אנא ידעו אותנו!)

Image result for abu simbel

פסלים של פרעה רעמסס השני ואנשי חצרו באבו סימבל

אודות אמנון סטופ

תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, לפני כ-15 שנה גיליתי מחדש את הקומיקס, ומזה כמה שנים אני מתענין במנגה ובאנימה. זכיתי בתואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת החוג לגאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
הפוסט הזה פורסם בתאריך מדע בדיוני, קומיקס עם התגים , , , , , , , . קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*