המלצות סוף השבוע (15-14 באפריל, 2017) מאת עורכי "יקום תרבות"

חגית בת-אליעזר, שגרירת "יקום תרבות" באירועים, ממליצה על

מחזמר ראפ – ״תיכון מגשימים״

אגף התרבות של עיריית חיפה, תיאטרון חיפה, ומועצת הנוער של העיר חיפה, הפיקו יחד בחול המועד פסח פסטיבל תרבות לבני נוער.

בימים ד'-ה' 12-13 באפריל במתחם האודיטוריום במרכז הכרמל התקיימו מופעי תיאטרון ומוזיקה, אשר ברובם שיחקו, ביימו וניגנו בני הנוער של העיר.
בסיום הפסטיבל עלה על במת האודיטוריום תיאטרון האינקובטור הירושלמי, בהרכב רחב של מוזיקאים ושחקנים, וביצע את "תיכון מגשימים" – מחזמר ראפ, כמחווה לסרטי נעורים, אשר נכתב, בוים, הולחן והופק מוזיקלית ע"י שלישית היוצרים עמית אולמן-עומר הברון-עומר מור.

מתוך המיית הנוער, שמילא את האולם בטרם ההופעה קלטה אוזני : "עדיין לא ראית את זה? לא יכול להיות!" ככה הופך מחזמר ל"קאלט". את "העיר הזאת" – עוד יצירה של השלישייה כבר ראיתי פעמיים, ואף כתבתי על כך.
יש במחזמר "תיכון מגשימים" עלילה עם התפתחות ״מהתחתית עד לפסגה״, עם מוסר השכל, הומור מהסוג השנון, ראפ רהוט קצבי, חריזה שובבה ובלתי שגרתית, ומשחק תפקידים.
הפסטיבל נגמר, אך שחקני האינקובטור ימשיכו לבלות את שנת הלימודים האחרונה של "תיכון מגשימים", ולהתחרות ב"קרבות ראפ" על הבמות, והמעריצים ינדדו אחריהם מעיר לעיר.

חגית ממליצה גם על

הסרט "שקית של גולות"

סרטו של הבמאי הקנדי-צרפתי כריסטיאן דוגאיי, שבמרכזו מסע הישרדות של שני אחים יהודים בצרפת בשנות מלחמת העולם השנייה בשנים 1942 –1944.
הילדים דוריאן לה קלאש – בן 12 – ובפטיסט פלוריאל – בן 17 – משחקים נהדר. איך הם עושים זאת? בגיל כל כך צעיר, בטרם לימודי משחק סדירים? הסרט מאוזן מבחינת מראות האימה והסבל של תקופת הכיבוש הנאצי של צרפת. הוא מציג קשת רחבה של היחס של האוכלוסייה האזרחית לגרמנים מצד אחד, וליהודים מצד שני. נוסף על שני השחקנים הצעירים, גם הוריהם -  פטריק בואל ואלזה זילברשטיין – עושים תפקיד טוב. הסרט נעים לצפייה, מעורר מחשבה ונשמר בתודעה.

אודות אמנון סטופ

תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, לפני כ-15 שנה גיליתי מחדש את הקומיקס, ומזה כמה שנים אני מתענין במנגה ובאנימה. זכיתי בתואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת החוג לגאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
הפוסט הזה פורסם בתאריך המלצות סוף שבוע. קישור קבוע.

תגובה אחת על המלצות סוף השבוע (15-14 באפריל, 2017) מאת עורכי "יקום תרבות"

  1. מאת ארלט:‏

    תודה, חגית. ראיתי את 'שקית של גולות'. המלצה נפלאה. באמת סרט מצויין ומרגש. ותודה גם ליקום תרבות.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*