"מסתרי העכביש הכחול" קומיקס בלשים קלאסי מאת "אמציה" (פנחס שדה) ואשר דיקשטיין

הקדמה מאת אלי אשד

לפניכם קומיקס בלשים קלאסי, מתוצרת ישראלית טהורה.

הסיפור נכתב בידי הסופר הישראלי המפורסם פנחס שדה, שבמשך קרוב לעשרים שנה שימש ככותב העלילונים (סיפורי הקומיקס) הקבוע של "הארץ שלנו", וצויר בידי אמן הקומיקס הישראלי החשוב של התקופה אשר דיקשטיין. הסיפור ראה אור לפני חמישים שנה בדיוק, בשנת 1967 ב"הארץ שלנו" כרך י"ז,. חוברות 33-1 – ב-33 חלקים. אנו מפרסמים אותו בשנית לרגל יום פטירתו של שדה, החל ב-29 בינואר (1994).

זהו סיפור על נער והמורה שלו למתמטיקה המכונה "כפתורי", הניחן בחוש בלשי מדהים, מעין מקבילה ישראלית מקומי של שרלוק הולמס – הנאבקים בפושע ערמומי ומתוחכם ביותר המכונה "'העכביש הכחול", וזאת – על המצאות מדהימות כמו מכונית מעופפת. הסיבה לכינוי "העכביש הכחול" טמונה בטבעת בצורת עכביש כחול המצוידת בזרקור רב עוצמה, שבאמצעותו הוא מסנוור את העוקבים אחריו בלילות האפלים שבהם הוא מבצע את פשעיו.

בסיפור זה יוצא המורה בחברת אחד מתלמידיו למסע ציד נגד הפושע הבינלאומי המסוכן.

זהו ללא ספק אחד מסיפורי הקומיקס הטובים ביותר של פנחס שדה.

אודות אמנון סטופ

תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, לפני כ-15 שנה גיליתי מחדש את הקומיקס, ומזה כמה שנים אני מתענין במנגה ובאנימה. זכיתי בתואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת החוג לגאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
הפוסט הזה פורסם בתאריך קומיקס עם התגים , , , . קישור קבוע.

סגור לתגובות.