ד״ר סטריינג׳ וספיידרמן נגד כוחות האופל

הקדמה מאת אלי אשד

הסרט "דוקטור סטריינג'" (הנה הקדימון) – על אודות גדול המכשפים של היקום של מארוול קומיקס, ועל הדרך שבה הפך מרופא מנתח למכשף הנאבק בישויות מממדים אחרים המאיימים על עולמנו – זוכה להצלחה עצומה בעולם.

לאחר שהצגנו את הסיפור הראשון שהופיע בעברית על דוקטור סטריינג' (שבו כונה ד"ר קסם) ושיתוף פעולה שלו עם האל רשף (הוא תור), לפניכם סיפור נוסף בעברית, חדש יותר, שבו הדוקטור משתף פעולה עם גיבור העל המפורסם ספיידרמן.

דוקטור סטריינג' בחוברת "אקס מאן " מספר 10 בהוצאת קונטקט פוינט

סיפור זה מציג היטב בפני הקורא את דוקטור סטריינג', את משרתו וונג, את עולמו הכישופי, ואת אויביו העל טבעיים, דרך עיניו של גיבור העל המפורסם ספיידרמן. בסיפור מוצג לפנינו דוקטור סטריינג' לא כמנתח לשעבר, כפי שהוא מוצג בסיפורים המקוריים, אלא כקוסם במה, לכאורה מאחז עיניים (כמו דמות אחרת של קומיקס,הקוסם מנדריק) שביתו בגריניץ' וילאג' בניו יורק הוא שער לעולמות בממדים אחרים.

הסיפור הופיע במקור לא בחוברות הקומיקס, אלא ברצועות הקומיקס על ספיידרמן בעיתונים האמריקאיים באפריל-אוקטובר 1992. שם הסיפור שם היה "Doctor Strange".

בעברית הסיפור בגיליונות 21-36 של המגזין "עיתון הקומיקס" בשנת 1992,ממש ב"זמן אמיתי " בעת פירסום הסיפור בחו"ל. זה היה מגזין שפרסם בדרך כלל קומיקסים הומוריסטיים, וזהו סיפור ההרפתקאות היחיד כמעט שפורסם שם. זהו גם הסיפור המתמשך הארוך ביותר שהופיע שם אי-פעם.

Image result for Spiderman and doctor strange cover

כתב: סטאן לי

צייר: לארי לייבר

תרגמה: בת שבוע וכטפוגל

ראו עוד:

עוד סיפור בעברית על דוקטור סטריינג'

רשף ודוקטור סטריינג'

עוד סיפור על ספיידרמן ב"יקום תרבות ":

ספיידרמן נגד הנשר :הבסיס לעלילת הסרט "ספיידרמן :השיבה הביתה"

איש העכביש :ספיידרמן בשפה העברית

Image result for doctor strange and spiderman

אודות אלי אשד

סופר, מרצה ובלש תרבות. פרסם את הספרים "מטרזן ועד זבנג" - סיפורה של הספרות הפופולארית הישראלית" ( "בבל" 2003) ו"הגולם -סיפורו של קומיקס ישראלי" עם אורי פינק ( "מודן" 2003). פרסם מאמרים רבים בעיתונות, בכתבי עת וברשת בנושאי ספרות ותרבות פופולארית, מדע בדיוני, קומיקס ועוד.
הפוסט הזה פורסם בתאריך קומיקס עם התגים , . קישור קבוע.

4 תגובות על ד״ר סטריינג׳ וספיידרמן נגד כוחות האופל

 1. פינגבאק: איש העכביש ספיידרמן בשפה העברית | המולטי יקום של אלי אשד

 2. פינגבאק: איש העכביש- ספיידרמן בשפה העברית | המולטי יקום של אלי אשד

 3. פינגבאק: איש העכביש- ספיידרמן בשפה העברית | המולטי יקום של אלי אשד

 4. מאת אלי אשד:‏

  בעברית הופיעו על עלילותיו של ספיידרמן " לאורך השנים ,40 חוברות קומיקס בשלוש סדרות שונות בשלוש הוצאות שונות .בנוסף לסיפורים אחרים שהופיעו במגזינים שונים בהמשכים.
  לפניכם רשימה כמעט מלאה של כל סיפורי "ספיידרמן " איש העכביש בשפה העברית "
  איש העכביש :ספיידר-מן בשפה העברית .
  https://no666.wordpress.com/2017/07/12/%D7%90%D7%99%D7%A9-%D7%94%D7%A2%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-%D7%A1%D7%A4%D7%99%D7%99%D7%93%D7%A8%D7%9E%D7%9F-%D7%91%D7%A9%D7%A4%D7%94-%D7%94%D7%A2%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%AA/