המלצות סוף השבוע (30 בספטמבר-1 באוקטובר 2016) מאת עורכי "יקום תרבות"

יואב איתמר, עורך מדור השירה של "יקום תרבות" ממליץ על:

״סל תרבות״, אירוע תיאטרלי

השתתפתי באירוע התיאטרלי "סל תרבות" בתיאטרון "תמונע". באירוע עושים חברי הגוורדיה הצעירה, שבה שחקנים ואנשי מחול, רפלקציה בסיוע הקהל על שאלות הנאמנות למדינה – מהי מולדת, מה המקום שלנו כאנשים וכיוצרים. המיוחד בפרויקט הוא מסגרת הזמן בת שלוש הדקות של כל דיאלוג, והעובדה שבמהלך ואחרי דיאלוג כזה, מי שלא השתתף בשיחה יכול להגיב עליו מידית. לי ריבוי הגירויים גרם לעומס, ולא יכולתי להכיל הכל בבת אחת. בעיה נוספת היא שהמסקנות של המשתתפים אינן מעמיקות דיין לטעמי (אם כי אני לא דוגמה, אני הקדשתי שש שנים מחיי לחקר החברה הישראלית). ובכל זאת חייבים לשבח את הניסוי שבו הקהל יושב ממש בסלון בקרב השחקנים, והם גם בוחרים דמויות מעניינות מקרב הקהל, לנהל איתן דיאלוג (אם כי הבחירות שהיו בהצגה שאני נכחתי בה היו קצת צפויות). היוזמה של יאיר ורדי ושל היוצרים האחרים מלאה בכל אמצעי תיאטרלי אפשרי, וזו אכן חוויה חד פעמית שכדאי לנצל כל עוד היא רצה.

אודות אמנון סטופ

תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, לפני כ-15 שנה גיליתי מחדש את הקומיקס, ומזה כמה שנים אני מתענין במנגה ובאנימה. זכיתי בתואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת החוג לגאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
הפוסט הזה פורסם בתאריך המלצות סוף שבוע. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*