המלצות סוף השבוע (21-20 במאי) מאת עורכי "יקום תרבות"

ד״ר ניסים כץ, עורך הפרוזה של "יקום תרבות" ממליץ על:

הספר "אחוזה" מאת סרחיו ביסיו בהוצאת "תשע נשמות" (תרגום מספרדית: סוניה ברשילון)

אח, כמה התגעגעתי לתרגום חדש ונוסף של ספר מאת ביסיו, מאז שיצאו בישראל ספריו הקודמים "זעם" ו"בורחסטיין". הספר החדש הוא ספר צנוע וקטן, אבל כתוב כל כך טוב שנשימתכם תתקצר כשתקראו אותו. זהו סיפור מסע מותח שכתוב בצורה קריפית, פופית ודיאלוגית, ומנסה להסביר בצורה מפחידה ואירונית מה קורה לאדם המודרני כשהוא יוצא מהמרחב המוגן והמהוגן שלו. לאוהבי ביסיו, ובכלל אוהבי ספר – לא להחמיץ את הספר הזה.

חגית בת-אליעזר, שגרירת "יקום תרבות" באירועים ממליצה על:

הצגת התיאטרון "פֵר גינט" מאת הנריק איבסן בביצוע אנסמבל עיתים

ההצגה בעיבודה ובבימויה של רינה ירושלמי מתחוללת באולם קאמרי 4, המהודק והאינטימי, ואני מהשורה הנושבת הראשונה הייתי כמעט פיזית על הבמה, רואה כל ניע שריריהם של השחקנים. היתרון העצום של פר-גינט עבורי הוא שלא הכרתי את הסיפור, ועקבתי בעניין בלשי אחר העלילה. מרכיביה השונים של ההפקה: התפאורה, קטעי הווידאו, התלבושות, המוזיקה, התנועה והמשחק, היו הן עצמאיים ומוקפדים והן משולבים יחדיו לחוויה תיאטרלית מוכללת. דורון תבורי כפֵּר-גינט הזקן, העורך רטרוספקטיבה על חייו, היה שָׁחוּק וחיוני כאחד והשתלב עם שלושה שחקנים שגילמו אותו בשלבי צעירותו השונים. הכוכב הראשי, מאיר הדרך, היה הטקסט השירי בתרגומו של דורי פרנס, שיצא מפי כל דובריו בטבעיות העברית העכשווית. את החוויה השלימה חוברת התוכנייה עתירת המידע, בעריכתה של רבקה משולח.
הצגת הבכורה התקיימה לפני שנה, ב-19.05.2015. הקיצוצים המתמשכים בתקציב התרבות פגעו בעצמאותו הכלכלית של אנסמבל עיתים, אך הודות לתמיכה רבת הפנים של תיאטרון הקאמרי, הוא קיים כבר 26 שנים. לפי דבריו של ארז חסון – מנהל האנסמבל – טרם נקבעו המועדים הבאים, אבל ההצגה חייבת להימשך ובמיוחד "פֵּר גינט" המרהיבה.

אודות אמנון סטופ

תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, לפני כ-15 שנה גיליתי מחדש את הקומיקס, ומזה כמה שנים אני מתענין במנגה ובאנימה. זכיתי בתואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת החוג לגאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
הפוסט הזה פורסם בתאריך המלצות סוף שבוע. קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*