המלצות סוף השבוע (9-8 באפריל) מאת עורכי "יקום תרבות"

חגית בת-אליעזר, שגרירת "יקום תרבות" לאירועים ממליצה על:

סדרת קונצרטים חגיגיים של התזמורת הפילהרמונית.

התזמורת תציין השנה את יום הולדתו השמונים של מנהלה זובין מהטה בסדרה של שלושה קונצרטים חד פעמיים חגיגיים בתאריכים 13-11 באפריל. זובין מהטה הוא נכס לתזמורת הפילהרמונית הישראלית עד כדי נס: המאסטרו תורם למקצוענותה ולשמה בעולם, וזה מה שמביא אליה להופעות אורח את מיטב המנצחים והסולנים.
ביום א', 3 באפריל, הופיעה התזמורת בניצוחו של המנצח מהמוצא הקולומביאני אנדרס אורוסקו-אסטרדה, המרקד ממש על הפודיום. נוסף על יצירותיהם של סטרווינסקי ורחמנינוב, ביצעה התזמורת את הקונצ'רטו לכינור ברה-מז'ור של צ'ייקובסקי, הידוע בתובענותו כלפי הכנר. דיוויד גארט (David Garrett) הגרמני אמריקאי, עמד במשימה בווירטואוזיות האופיינית לו.

חגית אינה ממליצה על ההצגה:

אשה בורחת מבשורה, הפקה משותפת להבימה ולקאמרי.

העיבוד התיאטרוני של חנן שניר לספרו של דוד גרוסמן "אשה בורחת מבשורה" – הוא הפקה משותפת של שני התאטראות הגדולים: הבימה והקאמרי. ההצגות הקרובות הן בימי ראשון עד רביעי בשבוע הבא – כפי שאפשר לראות בלוח הצגות הבימה.

אפרת בן צור בתפקיד האישה נמצאת כל הזמן על הבמה, כמעט כבהצגת יחיד. היא עוברת תקופת חיים של 35 שנה, המראה והלבוש כמעט קבועים, והשינוי מושג בזכות משחקה הטוב. אבל משהו לא עובד בהצגה. תפקידה של האישה מרכזי מדי והוא כמו מדכא את כל השאר, והרי הצגת תאטרון היא יצירה ללהקת שחקנים ולא לתזמורת עם כנר-סולן. ההצגה ארוכה מאוד, וההפסקה קוטעת את הרצף העלילתי, ופוגמת בבניית המתח הרגשי. עיבוד של רומן רחב יריעה לתאטרון הוא אתגר תובעני. לפתח קושי רובץ.

אודות אמנון סטופ

תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, לפני כ-15 שנה גיליתי מחדש את הקומיקס, ומזה כמה שנים אני מתענין במנגה ובאנימה. זכיתי בתואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת החוג לגאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
הפוסט הזה פורסם בתאריך המלצות סוף שבוע. קישור קבוע.

2 תגובות על המלצות סוף השבוע (9-8 באפריל) מאת עורכי "יקום תרבות"

  1. מאת ריקי:‏

    ביקורת מעניינת על "אישה בורחת מבשורה" בפרט לאור הביקורות המהללות שזכתה להן ההצגה מפי מבקרים מקצועיים….האם הכל שאלה של טעם וריח ?

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*