"עולמות של קפטין שוורץ", חלק ד' – המסע אל המערב הפרוע

חלק השיא בהרפתקאות אורי-צבי בעולמות של קפטין שוורץ.

    מסע למערב הפרוע שנשלט בידי טייקון שודד.האם יצליח הגיבור אורי צבי לשרוד כנגד המליונר הכל יכול ?

והפעם הביקורת ברורה ובוטה, ובכך יבחין כל מי שיקרא את העמודים האחרונים. יש אפילו מי שיגידו שהביקורת רלוונטית כיום עוד יותר, כאשר נדמה שהמדינה עומדת לצד העשירים ונגד העניים. מה שנקרא: רובין הוד בהיפוך.

קובי ניב מחבר הסיפור הוא ככל הנראה חובב מערבונים מילדותו, והתפרסם בסיפורו שכתב עם דודו גבע, "אהלן וסהלן במערב הפרוע". הנה לפניכם עוד גרסה קומית משלו על ז'אנר המערבונים, שחוברה בערך באותו הזמן.

את חלקו הראשון של הסיפור ראו כאן:

המסע לארץ הפילים

חלקו השני של הסיפור:

בעקבות המשקפיים האבודים

החלק השלישי:

המסע לארץ החכמים

אודות אמנון סטופ

תחומי הענין הספרותיים שלי מאז ילדותי היו מדע בדיוני ופנטזיה, לפני כ-15 שנה גיליתי מחדש את הקומיקס, ומזה כמה שנים אני מתענין במנגה ובאנימה. זכיתי בתואר ד"ר בפיסיקה מאוניברסיטת תל-אביב, בתחום האסטרופיסיקה. מאז שנת 2000 אני עוסק בתחום הסביבה, במסגרת החוג לגאופיסיקה ומדעים פלנטריים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, עבדתי במרכז הבינתחומי לחיזוי טכנולוגי שליד אוניברסיטת תל-אביב המתמחה בעתידנות.
הפוסט הזה פורסם בתאריך קומיקס עם התגים , , . קישור קבוע.

תגובה אחת על "עולמות של קפטין שוורץ", חלק ד' – המסע אל המערב הפרוע

  1. מאת אלי אשד:‏

    כמה הערות על הסיפור הפרסום שלו לקראת חג הפורים אינו מקרי כמובן. אבל אני תמה עם היוצרים עצמם העלו על דעתם ב-1986 כאשר פורסם הסיפור עד כמה העמוד שבו מתואר הילד בתחפושת הקאובוי יחיד ובודד בין המון ענק של לובשי חליפות סופרמן וונדר וומן רלבנטי בפורים של 2016 כאשר למסכים יוצא הסרט "סופרמן נגד בטמאן -שחר הצדק" ובו מופיעה בתפקיד חשוב וונדר וומן שבשנות השמונים לא הייתה מוכרת כמעט בישראל. אבל היום מכירים אותה ומתחפשים בדמותה.
    לעומת זאת עד כמה שידוע לי יש מעט מאוד ילדים היום שמתחפשים לקאובויים או בכלל לא. בניגוד לשנות השמונים שאז עוד היו כמה כאלה. ( בשנות ה-70 בהחלט היו אני התחפשתי לקאובוי בפורים בשנות השבעים ).