שובם של ההינדים

לרגל ביקורו של ראש ממשלת הודו, נארנדרה מודי, בישראל 4 יולי 2017, אנחנו מעבירים את המאמר הזה, מ 2014, לראש הפרסומים באתר, באופן זמני. הורדנו את ה״הדבקה״ ביום 9/7/17.

הופיע בדיוקן-מקור ראשון, יולי 2014

אלי אשד בכתבה מקיפה על הודו החדשה שהיא מעצמת על אסיאתית בהתהוות.

מאהטמה גאנדהי, מייסד הודו המודרנית, לא אהב את הרעיון של מדינה יהודית. יורשו, ג'ווהרלאל נהרו, עוד פחות מכך, והקפיד תמיד לקבל נשק מישראל רק בחשאי שלא ידעו. הממשלה החדשה של הודו כבר אמורה להיות סיפור אחר לגמרי. מפלגה לאומית עד לאומנית, עם חיבה עמוקה לאלים עתיקים, להינדים קדומים, שלהם היא מיחסת טכנולוגיית על וכלי טיס מעופפים ("וימאנות") ,פלוס מנהיג כריזמטי, שהוא גם משורר לעת מצוא, ואינו אוהד אוטומאטי של מוסלמים. זה מה שנדרש מהודו כדי לגלות באיחור רב שיש לה בקצה היבשת אחות קטנה ושמה ישראל. ולסיום דיון בשאלה החמורה: מכיוון שהודו וסין הן שתי מעצמות על אסיאתיות על מסלול התנגשות בינן, במי יהיה על ישראל לבחור בבוא יום הפקודה, אם וכאשר הקונפליקט בין השתיים יתפרץ במלוא עוזו – בהודו או בסין?

שובם של ההינדים


אודות אלי אשד

סופר, מרצה ובלש תרבות. פרסם את הספרים "מטרזן ועד זבנג" - סיפורה של הספרות הפופולארית הישראלית" ( "בבל" 2003) ו"הגולם -סיפורו של קומיקס ישראלי" עם אורי פינק ( "מודן" 2003). פרסם מאמרים רבים בעיתונות, בכתבי עת וברשת בנושאי ספרות ותרבות פופולארית, מדע בדיוני, קומיקס ועוד.
הפוסט הזה פורסם בתאריך חברה וסוציולוגיה, חזון ופוליטיקה, פוליטיקה. קישור קבוע.

2 תגובות על שובם של ההינדים

  1. מאת אורי אוסטרייכר:‏

    אל תדאג אלי ידידי בקרוב מאד המוסלמים בהודו יחליטו לאן פניה מועדות

  2. מאת אלי אשד:‏

    היום ביולי 2017 שלוש שנים בדיוק לאחר הפרסום המקורי של כתבה זאת כאן ראש ממשלת הודו מודי בא לביקור בישראל והתקבל בחום גדול בידי ראש ממשלת ישראל נתניהו. אפשר לקבוע שהיחזסים עם הודו מעולם לא היו טובים יותר.
    ואפשר לקבוע כי ישראל נושאת את עיניה להודו כפרטנר הגדול שלה בעתיד במזרח.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*