הודעה על אירועי "פנטזיה אורבנית "

 

לכל קוראי "יקום תרבות ".

מאז הקמת האתר קיימנו שלושה מופעים חוץ אינטרנטיים גדולים : לזכר דוד אבידן ,מופע על שירת ימי הביניים והמשורר אבן גבירול והמשוררת רחל חלפי ,ומופע על גותיקה ואימה. כולם זכו להצלחה גדולה. כולם גם היו מופעים תל אביביים במובהק.תל אביב היא הרי בירת התרבות הארצית וקל להכין מופעים הנוסבים סביבה כמרכז של פנטזיה אורבנית.

בפגישתה האחרונה החליטה עמותת "יקום תרבות "כי מן הראוי מאוד להרחיב את הפרופיל העירוני שלנו ולצאת גם לערים נוספות ברחבי הארץ   ולקיים מופעים בהן שיעסקו בהן בדרך שבה הן מוצגות בספרות  היפה בפנטזיה בפזמונים וביצירות מוזיקליות  וכו .להראות שגם ערים אחרות הן ( או למצער יכולות להיות )  מרכזי פנטזיה אורבנית בפני עצמן לא פחות מתל אביב.

המופע הראשון מסוג זה  שייתקיים בינואר-או בפברואר יעסוק בעיר באר שבע ,עיר הקיימת מאז ימי אברהם אבינו ויציג אותה בסיפור בשירה בפנטזיה ובריאליה ואולי אף בקטעי סרטים..

עורך המופע הוא חבר העמותה המו"ל הסופר והעורך  אורי מאיר שבימים אלה עמל על הכנת אנתולוגיה של סיפורים על באר שבע.

הציבור מוזמן לחשוף בפני אורי  ובפנינו סיפורים ספרים שירים ופנטזיות  ישנים ובלתי מוכרים אך שלא נס ליחם  וחדשים וחדשניים  שעוסקים בעיר באר שבע ובתרבות המיוחדת המתקיימת שם ,ומה שימצא חן בעיניו יוכנס ( אולי ) למופע.

האי מייל של אורי מאיר  

urimeir@gmail.com

 

כמו המופעים הקודמים גם מופע זה יוסרט ויועלה לרשת.

וזה רק המופע הראשון של  מופעי "פנטסיה אורבנית" :

אנחנו מתכננים גם מופעים נוספים מסוג זה שיעסקו בערים :חיפה ,חולון ,ירושלים ,וגם מעבר לכך. :בעתיד אולי על ראשון לציון על זכרון יעקב,ערד ,אילת  ועוד ועוד ..השמיים הם הגבול.

 

אודות אלי אשד

סופר, מרצה ובלש תרבות. פרסם את הספרים "מטרזן ועד זבנג" - סיפורה של הספרות הפופולארית הישראלית" ( "בבל" 2003) ו"הגולם -סיפורו של קומיקס ישראלי" עם אורי פינק ( "מודן" 2003). פרסם מאמרים רבים בעיתונות, בכתבי עת וברשת בנושאי ספרות ותרבות פופולארית, מדע בדיוני, קומיקס ועוד.
הפוסט הזה פורסם בתאריך אירועים ספרותיים. קישור קבוע.

3 תגובות על הודעה על אירועי "פנטזיה אורבנית "

 1. מאת יהונדב פרלמן:‏

  אני יודע שאנתולוגיה משירי חיפה עתידה לצאת לאור השנה. במידה ותרצו, אפשר לקיים אירוע בחיפה ב"יוספה", במתנ"ס נווה יוסף. מוזמנים ליצור איתי קשר למייל.

 2. מאת אלי אשד:‏

  נשמח לעמוד עימך בקשר במייל בעניין זה אם נדע מהו המייל.
  בהחלט נשמח לעשות אירוע שלם על חיפה .אבל כפי שאני לפחות רואה אותו הוא לא יעסוק רק בהקראת שירים על חיפה אלא גם בהרצאות והקראות סיפורים על כמה מהאלמנטים המפורסמים של חיפה כמו המקדש והקהילה הבהאית המושבה הטמפלרית .התיחסויות לסיפור אליהו הנביא והר ההכרמל ( הסיבות העיקריות של פרסומה של חיםה בעולם .ואולי נזמין כמה יוצרים ידועים שגרים בחיפה .

  • מאת יהונדב פרלמן:‏

   רק עכשיו ראיתי את תגובתך אלי – המייל שלי: yehopinator@gmail.com
   אשמח לבדוק את האפשרות. . .
   אגב – יצאה כבר האנתולוגיה בהוצ' הקיבוץ המאוחד על חיפה.