הצהרת עקרונות – פרוזה

המטרה המוצהרת והעיקרית של מדור "פרוזה" היא להחזיר את הכבוד האבוד של השיח הספרותי שנשחק מאוד לאור מגמות בתר – מודרניות ואורתודוקסיה פוסט-מודרנית מובהקת שפשו בכל תחום ותחום ביצירה הספרותית ובעיקר בשיח הספרותי. המטרה היא ליצור שביל חדש שבו יוצרים וקוראים יוכלו לפסוע בבטחה ואט אט ל"הרים ראש" מול שדות תרבותיים אחרים שמשגשגים ופורחים, כדוגמת שדה השירה, זאת לאור הפוטנציאל האדיר שטומנת בחובה המדיה החדשה ובעיקר המדיה האינטרנטית לתרומתו של השיח הספרותי. אני מאמין שניתן לעודד ולטפח את היצירה הספרותית בעזרת כלים מתודיים חדשים בכלל ואתר "יקום תרבות" בפרט. זאת ועוד, להחיות מחדש את ביקורת הספרות לאור הזילות הגואה של מעמד הביקורת בשנים האחרונות ע"י דו משמעות של "הנכחה": האחד, "ביקור"- טיול במעוזי הספרות המקיימים ספרה חדשה הראויה לציון. השני, "ביקורת" – תגובה רצינית וראויה המכבדת את קוראיה .

אני מזמין את קהל הקוראים לשלוח לאתר "יקום תרבות":

1. ביקורת ספרות על ספרים ישנים וחדשים בתנאי שהביקורת לא תעלה על 1000 מילה ולא פורסמה במקום אחר מלבד אתר "יקום תרבות". על הביקורת להיות עניינית, מנומקת, ברורה לקהל קוראים משכיל ומכילה נקודת מבט אישית. על הביקורת להימנע מאמירות אישיות מעליבות ומקנטרנות מוגזמת.

2. סיפורים קצרים, מאסות ופואמות עד 3000 מילה. על הכותבים לשמור על עריכה תקנית הן מבחינת השפה והדקדוק והן מבחינת הכתיבה.

אנו מתחייבים לקרוא כל חומר שיגיע למערכת ולשלוח אישור להגעתו. אין התחייבות של המערכת או העורך לפרסם או להגיב בכל צורה שהיא לחומר שנשלח. יצוין בזאת שכללים המפורטים כאן יהיו גמישים לשיקולו של העורך ויכולים להשתנות מעת לעת.

שלכם,

ניסים כ"ץ.

כתבי יד לביקורת ניתן לשלוח לכתובת:

ת.ד. 16634 תל אביב. מיקוד 61166

nisimkolota@gmail.com

2 תגובות על הצהרת עקרונות – פרוזה

  1. יוזמה ברוכה, אינני כותבת גדולה אבל אשמח להשתתף מיציע הקוראים ומי יודע אולי גם עלי יפול איזה אבק השראה, אם כי אודה ואבוש שאף פעם לא הצטיינתי בדיקדוק ובתחביר ואין לי שום מיומנות בניקוד, האמת, אני כותבת לעצמי מידי משבר אבל לא ניראה לי שיש בזה עניין לציבור. על כל פנים בשעה טובה ובהצלחה!

  2. מאת אוולין כץ:‏

    יוזמה מבורכת להחזיר את הכבוד האבוד של השיח הספרותי.